Piektdien Pāvilostā sākas pirmais Marhileviča rīkotais festivāls 'Zaļais stars'
Foto: Publicitātes foto

Pēc mūziķa Ulda Marhileviča ierosinājuma jūlija beigās populāri mākslinieki apvienojušies pirmajam Pāvilostas mūzikas un mākslas festivālam "Zaļais stars". Tas nosaukts par godu unikālai dabas parādībai, kuru iespējams novērot, kad, saulei norietot, horizonta līnija atrodas tālu un gaiss ir kristāltīrs

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Festivāls "Zaļais stars" Pāvilostā norisināsies divas dienas - 25. un 26. jūlijā.

Festivāla atklāšana gaidāma Sakaslejas baznīcas dārzā ar īpašu naktskoncertu, kas norisināsies 25.jūlijā plkst. 22, tajā savu dalību apstiprinājuši Rēzija Kalniņa, Marts Kristiāns Kalniņš, Ance Krauze, Jānis Pelše, Dzintars Beitāns, meiteņu ansamblis "Dziedošie eņģeļi", Liepājas zvanu ansamblis "Campanella" un pats koncerta idejas autors Uldis Marhilevičs.

Līdzekļi no koncerta ieņēmumiem un saziedotā nauda koncerta dienā tiks ziedota Sakaslejas baznīcas apkures un iekštelpu klimata sistēmas ierīkošanai, lai nodrošinātu šī kultūrvēsturiskā mantojuma un 2008.gadā atjaunoto baznīcas ērģeļu saglabāšanu.

"Manuprāt, mūsu Valsts saglabājas un pastāv tikai pateicoties cilvēcībai un žēlsirdībai - par to liecina visas ziedojumu akcijas un es ceru, ka mūsu "Zaļais stars" parādīsies katra klausītāja sirsniņā", cer aktrise un koncerta dalībniece Rēzija Kalniņa.

Festivāla turpinājumā: 26.jūlijā, skaistajā Kurzemes piekrastē - Pāvilostas pludmalē būs vērojamas smilšu skulptūras "Zelta smilšu grauds". Visas dienas garumā būs iespēja gan baudīt Latvijas un citu valstu smilšu skulptoru veikumu, gan arī pašiem būvēt un iesaistīties smilšu skulptūru tapšanā, paralēli smilšu skulptūrām notiks Kalna ielas amatnieku tirdziņš, kurā varēs iegādāties Latvijas zemnieku un mājražotāju produkciju, plašā izvēlē būs vietējo amatnieku darinājumi.

Festivāla kulminācijā, 26.jūlijā plkst. 22 gaidāms Pāvilostas pludmales lielkoncerts, kas norisināsies uz lielās skatuves pie skatu torņa, tajā Uldis Marhilevičs piedalīties aicinājis Aiju Andrejevu, Anci Krauzi, Ivo Fominu, Tomasu Kleinu, Aivaru Hermani, Ainaru Virgu, Igoru Novikovu, Robertu Zīli, Pāvilostas vējdēlistus un citus dalībniekus.

"Man ir patiess prieks, ka beidzot Pāvilostai ir savs festivāls, kopējs pasākums, kurā var piedalīties arī vietējie kolektīvi un mani draugi, kopā sanākšanas reize, gan tiem, kuri reiz iemīlējušies Pāvilostā, gan tos, kurus gaida tās atklāšanas brīnums", teic festivāla mākslinieciskais vadītājs un viens no idejas autoriem Uldis Marhilevičs.

"Esmu lepns, ka mans vārda brālis un īstens pāvilostnieks Uldis spēj pulcēt ap sevi Latvijas estrādes lielākās zvaigznes un šoreiz aicinājis mūziķus savās mājās - Pāvilostā, kas vilina ar savu mazpilsētas šarmu, mieru un klusumu, ar atklāto jūru un vēju šalkām. Šoreiz tas ir pirmais festivāls, bet nākotnē raugoties ceram, ka tas kļūs par vienu no Pāvilostas tradicionālajiem svētkiem," piebilst Pāvilostas domes priekšsēdētājs Uldis Kristapsons.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Festivāla noslēguma koncerts ilgs līdz pusnaktij, kad tā izskaņā visiem kopā dziedot Pāvilostas himnu virs Pāvilostas moliem atmirdzēs svētku uguņošana, bet pēc tās - tautas sadziedāšanās un dejas.

Biļetes uz festivāla "Zaļais stars" koncertiem nopērkamas "Biļešu paradīze" tīklā. Interesentiem pieejamas teltsvietas.

Tags

Ance Krauze Pāvilosta Rēzija Kalniņa Uldis Marhilēvičs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form