Pirmajā Starptautiskā Baltijas jūras koru konkursā uzvaras laurus plūc kori no Latvijas
Foto: Kaspars Teilāns

Par Pirmā Starptautiskā Baltijas jūras koru konkursa uzvarētāju un "Grand Prix" ieguvēju kļuva Latvijas Kultūras akadēmijas jauktais koris "Sõla", otro vietu ieguva jauniešu koris "Balsis", bet trešo – sieviešu koris "Balta", portālu "Delfi" informēja Starptautiskā Baltijas jūras koru konkursa Sabiedrisko attiecību vadītāja Inga Vasiļjeva.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Par konkursa labāko diriģentu tika atzīts Latvijas Kultūras akadēmijas jauktā kora "Sola" diriģents Kaspars Ādamsons, bet labākais obligātā skaņdarba – Riharda Dubras opusa "Hail, O Star of the Ocean" - interprets ir jauniešu jauktais koris "Ondaršek" (Čehija, diriģents Jozefs Zaičeks).

Pēc pirmās dienas rezultātiem finālam izvirzīti pieci kori – jauniešu koris "Ondrašek" (Čehija, diriģents Jozefs Zaičeks), sieviešu koris "Timotei" (Somija, diriģente Annele Julena) un visi Latvijas kori, kas piedalījās konkursā – sieviešu koris "Balta" (diriģente Māra Marnauza), Latvijas Kultūras akadēmijas jauktais koris "Sõla" (diriģents Kaspars Ādamsons) un jauniešu koris "Balsis" (diriģents Ints Teterovskis).

"Ir reizes, kad negribas, lai kaut kas beidzas. Un šodien ir tāda reize, jo ir tik satraucoši redzēt, kā kori sacenšas, sadraudzējas un bauda Jūrmalas viesmīlību. Konkursa koru līmenis ir augsts, tikšana finālā bija vien dažu simtdaļu jautājums. Vēlos pateikties visiem dalībniekiem, kas ir konkursa aizsācēji un pirmie dalībnieki. Otrais konkurss notiks jau nākamgad - 2017. gada 22. - 24. septembrī," noslēguma ceremonijā sacīja konkursa mākslinieciskais vadītājs Jānis Ozols.

"Mūsu kordziedāšanas azarts un tā sniegtā vienotības apziņa, dziedinošs spēks reizi piecos gados rezultējas ikdienā rūpīgi koptajā koru kultūrā ar Dziesmu svētkiem kā tās kulmināciju, mūsu koru panākumos starptautiskajos konkursos un iedzīvotāju cilvēciskajā lepnumā par šajā mūzikas žanrā sasniegto. Ir patiess gandarījums piedzīvot brīdi, kad sapņi pārtop īstenībā, un mūsu valstī notiek starptautisks konkurss ar 11 koriem no 8 valstīm un prominentu profesionāļu žūriju. Koru konkursa iedibināšana ir lielisks stimuls mūsu valsts koriem tiekties pēc aizvien jaunā virsotnēm, bet citvalstu koriem – iespēja iepazīt mūsu valsti un kultūru. Ceru, ka šajās dienās ir piedzimusi ne tikai jauna tradīcija, bet arī daudzas cilvēciskās un profesionālās draudzības," akcentē Kultūras ministre Dace Melbārde.

"Jūrmala konkursa idejai atsaucās uzreiz. Un tam ir vairāki iemesli. Konkursa ideju ir izauklējis cilvēks – mākslinieciskais vadītājs Jānis Ozols, kurš ar apbrīnojamu stratēģa mieru un mūziķa entuziasmu uz sava sapņa realizāciju gājis septiņus gadus. Latvija, kas ar savām kordziedāšanas tradīcijām lepojas jau vairāk nekā pusotru gadsimtu, sen ir pelnījusi šāda mēroga un kvalitātes notikumu. Savukārt, Jūrmala ar savu tūrisma infrastruktūru un koncertzāli ar vienu no labākajiem akustiskajiem risinājumiem Latvijā, ir pilsēta ar ambīcijām realizēt vērienīgus un ilglaicīgus starptautiskus mākslas projektus. Ceram, ka šajās dienās Jūrmalā ir dzimusi tradīcija ar lielu attīstības potenciālu un Eiropas un pat pasaules labākie kori konkursu iekļaus savos nākotnes plānos jau tagad," konkursa noslēgumā teica Jūrmalas pilsētas priekšsēdētāja vietniece Rita Sproģe.

Trīs augstāko vērtējumu ieguvušie kori ieguva naudas balvas ("Grand Prix" - 3500 eiro un īpaši radītu uzvarētāju kausu, 2. vieta – 2000 eiro, 3. vieta – 1000 eiro). Naudas balvas ieguva arī Labākais diriģents (konkursa mecenātu naudas balva 500 eiro) un Labākais obligātā skaņdarba interprets (naudas balva 250 eiro).

Pirmais Starptautiskais Baltijas jūras koru konkurss noritēja no 24. līdz 25. septembrim Jūrmalā, Dzintaru koncertzālē un sapulcināja simtiem dziedātāju no Somijas, Čehijas, Francijas, Zviedrijas, Slovēnijas, Lietuvas, Igaunijas un Latvijas. Konkursa žūrijas darbu vada komponists Pēteris Vasks, bet žūrijā darbojas Tomass Volls (Igaunija), Vitauts Miškinis (Lietuva), Aleksandrs Beneto (Francija) un Džons Galeja (Malta). Otrais Starptautiskais Baltijas jūras koru konkurss notiks 2017. gada septembrī. Konkursa mākslinieciskais vadītājs un idejas autors ir diriģents Jānis Ozols.

Žūrijas vērtējums:

10. vieta – vokālais ansmablis SEQUANA VOCE (Francija) ar 77,47 punktiem

9. vieta - kamerkoris AUDITE (Somija) ar 83,43 punktiem

8. vieta – vīru koris VÄRLDSKLASS (Zviedrija) ar 86,24 punktiem

7. vieta – sieviešu koris GRUDNOVE ŠMIKLE (Slovēnija) ar 86,58 punktiem

6. vieta - Kauņas akadēmiskais jauniešu koris (Lietuva) ar 86,75 punktiem

6. vieta – jauktais koris NOORUS (Igaunija) ar 86,75 punktiem

5. vieta – jauniešu koris ONDRAŠEK (Čehija) ar 91,4 punktiem

4.vieta – sieviešu koris TIMOTEI (Somija) ar 92,4 punktiem

3.vieta – sieviešu koris BALTA (Latvija) ar 93,8 punktiem

2.vieta – jauniešu koris BALSIS (Latvija) ar 95,2 punktiem

1. vieta GRAND PRIX – Latvijas Kultūras akadēmijas koris SOLA, (Latvija) ar 97,8 punktiem

Tags

Dace Melbārde diriģents Jānis Ozols Dziesmu svētki Grand Prix Ints Teterovskis Kaspars Ādamsons Latvijas Kultūras akadēmija Pēteris Vasks Starptautiskais Baltijas jūras koru konkurss
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form