Pirmatskaņojumu piedzīvos kora 'Balsis' programma ar Vizmas Belševicas dzeju
Foto: Nils Alps

Par godu dzejnieces Vizmas Belševicas 90 gadu jubilejai 11. decembrī pulksten 20 tiešsaistē pirmatskaņojumu piedzīvos kora "Balsis" un komponista Andra Sējāna programma "Par ziediem".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tiešsaistes koncertu "Esība. Esamība" varēs baudīt www.balsis.lv un kora "Facebook" kontā.

Ciklā ietvertas septiņas dziesmas korim, kurās caur ziedu tematiku risinātas cilvēku attiecības, izceltas emocijas, raksturotas laikmeta problēmas. "Komponista Andra Sējāna ilustratīvā mūzika dzejai piešķīrusi spēku, kas neapšaubāmi liek atpazīt Belševicas ironiju, asredzību, bet vienlaikus arī mīlestību, alkas un precīzu mirkļa tvērumu," saka kora "Balsis" mākslinieciskais vadītājs Ints Teterovskis.

Jauniešu koris "Balsis" arvien meklē jaunas iespējas klausītājus iepazīstināt ar neierastām koncertvietām Rīgā. Šoreiz par koncertieraksta vietu izvēlēts Āgenskalna tirgus, sniedzot tiešsaistes skatītājiem iespēju ielūkoties paviljona ēkā, kas atvēršanu piedzīvos 2022. gada martā.

Koncertā uzstāsies Jauniešu koris "Balsis", diriģenti Ints Teterovskis un Laura Elizabete Godiņa, caur Vizmas Belševicas dzeju klausītājus uzrunās Latvijas Nacionālā teātra aktrise Dita Lūriņa. Piedalīsies arī komponists Andris Sējāns.

"Vēlējos rakstīt dziesmas par sievietes, vīrieša, sievietes un vīrieša tēmu. Lasīju dzejnieces dzejoļus, kuros šī tēma, protams, itin populāra un kaut kā acis vairākkārt aizķērās aiz dzejoļiem, kuros par šo tēmu runāts, tā teikt, "caur puķēm". Tad nu atlika tik izvēlēties. Man Vizmas teksti šķiet muzikāli, labskanīgi, emocionāli piepildīti un formas ziņā skaidri - ko vēl viens skaņdaris vairāk var vēlēties?" saka Andris Sējāns.

"Tautas sirdsapziņa, nesalaužama, stipra, principiāla. Kompromiss nav viņas koordinātās - kopš skolas laikiem man Vizmai Belševicai nāk līdzi tāda priekšstatu šlepe! Koncerts un satikšanās ar Vizmas dzeju jau šajā laikmeta stundā liek man ieraudzīt, cik viņa trausla, cik salauzta, cik maiga, cik vibrējoša, cik skumja, cik klusa, cik viena, cik viņas daudz, cik nepanesami daudz..." papildina Dita Lūriņa.

Koncerta režisore ir Dana Biteniece, arī Jauniešu kora "Balsis" pirmais soprāns. Viņa saka: "Ne vien jaunradītā kormūzika, neparastā koncerta vieta, atspulgiem bagātā vide, bet arī Belševicas pārlaicīgā dzeja, ļaus skatītājiem ieskatīties dzīves laikā veiktajās izvēlēs un to sekās, pārdomāt, vai tomēr visa pamatā nav emocijas!"

Koncertā piedalīsies arī mūziķi Mārcis Lipskis, Edvards Muzikants, Elīss Balceris. Koncerta scenogrāfiju veidojis Uģis Bērziņš, gaismas – Ivars Vācers, video, skaņu - Rihards Gulbis.

Tags

Andris Sējāns Dita Lūriņa Ints Teterovskis Koris Balsis Vizma Belševica
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form