Pirmizrādi piedzīvos Edgara Mākena kameropera 'Kontakts'
Foto: Kate Gacēviča

Ģertrūdes ielas teātrī (ĢIT) 16. novembrī pulksten 19 gaidāma pirmizrāde komponista Edgara Mākena kameroperai "Kontakts".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā "Delfi" informē ĢIT pārstāvji, kameroperas darbība notiek aptuveni desmit gadus tālā nākotnē. Galvenais varonis dzīvo kopā ar bezķermenisku mākslīgo intelektu – Digitālo asistenti vārdā DIA. Šis ir laikmets, kad fiziska distancēšanās – epidēmijas un vispārējas digitalizācijas mantojums – kļuvusi par dominējošo dzīves stilu, bet naudas vienība "kontakts", kas ekvivalenta vienam virtuāla satura skatījumam, atzīta par vispasaules valūtu. Ikviens piedalās cīņā par "kontaktiem", turpretī sievietes balsī runājošā DIA sapņo iegūt ķermeni, lai izveidotu pilnvērtīgas attiecības ar savu saimnieku. Un ko par šo ideju teiks viņš pats?

Oriģināldarbs "Kontakts" tapis ar Valsts Kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas "Atbalsts muzikālā teātra žanra attīstībai" finansiālu atbalstu un ir komponista Edgara Mākena, kurš nule absolvējis arī JVLMA kompozīcijas nodaļu, debija operas žanrā.

Mākens piepulcējis spilgtu radošo komandu – dzejnieku, tekstu autoru Sergeju Timofejevu, kurš ir libreta autors (tulkojis Arvis Viguls), režisori Ināru Slucku un mākslinieku Krišu Salmani, kā arī jaunos māksliniekus – mūziķi Alisi Rancāni un stīgu kvartetu "Juno". Galvenās lomās dziedās Latvijas Nacionālās operas solists Kalvis Kalniņš un jaunā soliste Kitija Mināte.

Darbs pie kameroperas tika uzsākts 2020. gada pavasarī, kad pirmoreiz pieredzējām pandēmijas radīto piespiedu pašizolāciju. Iedvesmojoties un reaģējot uz notikumiem, emocijām un situācijām, ko cilvēki pieredz un izjūt, mākslinieki fantazēja, kā šāda ilgstoša izolācija var attīstīties.

Nākamā izrāde 17. novembrī pulksten 19.

Tags

Arvis Viguls Sergejs Timofejevs Ģertrūdes ielas teātris Ināra Slucka Krišs Salmanis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form