Pirmizrādi piedzīvos simtgades projekta 'Latvijas gredzens' trešais posms
Foto: F64

19. aprīlī Vidzemes koncertzālē "Cēsis" notiks pirmizrāde Latvijas valsts simtgades mūzikas projekta "Latvijas gredzens" trešajam posmam "Vidzemes gredzens", kura mākslinieciskā koncepcija īstenosies muzikālā izstādē "Kalns uz augšu ies", portālu "Delfi" informē Latvijas Radio kora pārstāve Dagne Indāne.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Muzikālajā izstādē "Kalns uz augšu ies" piedalās Latvijas Radio koris, solists Daumants Kalniņš, ģitārists Kaspars Zemītis, akordeonists Artūrs Noviks un pianists Rihards Plešanovs. Mākslinieciskais vadītājs un diriģents – Sigvards Kļava, koncepcijas autore – Guna Kalnača, vizuālās koncepcijas un realizācijas autori – DD studio: Jānis Mitrēvics, Zane Priede, Ilze Zigerte, Helēna Ozola, savukārt gaismu mākslinieks – Arturs Dzirne.

"Vidzemes gredzena" muzikālā izstāde "Kalns uz augšu ies" turpmākās izrādes piedzīvos 21. aprīlī Latgales vēstniecībā "Gors", 25. aprīlī Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars", 26. aprīlī Jelgavas kultūras namā.

Koncertuzvedumu cikla trešais posms "Vidzemes gredzena" muzikālā izstāde "Kalns uz augšu ies" veidota kā vizuāls ceļojums plašajā laika telpā, ko veido dažādi vēsturiski nozīmīgi pieturpunkti. Muzikālās izstādes autori Vidzemi atspoguļo kā gara spēka vietu, kā Latvijas kultūras sakņu vietu, Valsts karoga un himnas šūpuli, Dziesmu svētku pirmsākumu vietu, dzejnieku, rakstnieku, komponistu, mākslinieku, skolotāju ideālās Latvijas sapņojumu un iedvesmas zemi. Vidzeme atspoguļota kā latviešu pašapziņas un patriotisma mošanās vieta, kā vēsturiski un valstiski zīmīgu notikumu epicentrs un brīvības cīņu un varonības simbols.

Koncertcikls "Latvijas gredzens" kā dāvana Latvijai valsts simtgadē ir Latvijas Radio kora mākslinieciskā vadītāja, diriģenta Sigvarda Kļavas ideja – četros konceptuāli atšķirīgos gredzenos, muzikālos kopumos izcelt un parādīt katra Latvijas novada īpatnības, bagātības un enerģiju caur nācijai dārgāko – vietējo cilvēku skatupunktu.

Vērienīgais mūzikas projekts aizsākās pērnā gada pavasarī, piedzīvojot pirmo divu Latvijas novadu koncertcikla posmus – "Latgales gredzenu" koncertizrādes "Rakstiem un skaņai" veidolā un "Kurzemes gredzenu" lielkoncerta "Pūt, vējiņi" veidolā.

Tags

Latvijai 100 Latvijas simtgade
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form