Pirmo reizi LNO pirmizrāde būs skatāma tiešraidē Latgales vēstniecībā 'Gors'
Foto: Publicitātes attēls

28. septembrī pulksten 19.00 Latvijas Nacionālās operas jauniestudējuma "Turaidas Roze" pirmizrādi skatītāji pirmo reizi varēs redzēt ne tikai Latvijas Nacionālās operas zālē klātienē, bet arī video tiešraidē Latgales vēstniecības "Gors" Mazajā zālē, Rēzeknē, portālu "Delfi" informē LNOB pārstāve Irbe Treile.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Tiešraide uz Latgales vēstniecību "Gors" Latvijas Nacionālajai operai ir intriģējošs notikums, digitālā laikmeta iespēja skatītājiem Latvijas reģionos iepazīt LNOB iestudējumus. Tā ir sava veida misija un ilgi lolots sapnis - dot iespēju mūsu pirmizrādes redzēt skatītājiem arī citviet Latvijā. Ir patīkams radošs satraukums, jo šī mums visiem būs pirmā reize – gan LNOB kolektīvam, gan vēstniecībai GORS.

Cerēsim, ka tas būs rosinošs sākums jaunai tradīcijai un nākotnē mums pievienosies arī citu novadu kultūras centri," saka Latvijas Nacionālās operas un baleta valdes locekle Daina Markova.

Latgales vēstniecības "Gors" vadītāja Diāna Zirniņa priecājas par sadarbību: "Esam gandarīti par katru iespēju sadarboties ar Latvijas Nacionālo operu un baletu, jo līdz šim notikušās viesizrādes Latgales vēstniecībā "Gors" atklāj ievērojamu apmeklētāju interesi. Visai loģiski, ka daudzas izrādes objektīvu apstākļu dēļ nav iespējams skatīt ārpus operas, tādēļ iespēja tiešraidīt izrādes ir vēl viens lielisks veids, kā baudīt operu un baletu reģionā. Ļoti ceram, ka skatītāji gan novērtēs, gan izmantos iespēju piedzīvot "Turaidas Rozes" pirmizrādi arī Rēzeknē."

Tiešraide Latgales vēstniecībā "Gors" ir būtisks papildinājums Latvijas Nacionālās operas un baleta uzsāktajai digitālajai programmai. Jau kopš 2014. gada regulāri Latvijas Nacionālās operas iestudējumi tiek izrādīti digitālajā vietnē "Operas platforma", kas drīz piedzīvos paplašināšanos, sasniedzot vēl lielāku auditoriju visā pasaulē Latvijas Nacionālās operas iestudētais Šarla Guno "Fausts" būs pirmais mūsu uzvedums, ko gada nogalē varēs noskatīties Eiropas vadošās kultūras televīzijas "Arte" platformā "Arte. Concerts".

Zigmara Liepiņa "Turaidas Roze" ir muzikāli un dramaturģiski pārveidota redakcija operai "No rozes un asinīm". Stāsts par Turaidas 1620. gada notikumiem laika gaitā pārtapis dzīvā leģendā, kuras izklāsts mēdz būt atšķirīgs detaļās, bet ir nemainīgs savā kodolā. Tiek gatavotas dārznieka laulības ar pils rakstveža Greifa audžumeitu Maiju, kuru iemīlējis ne tikai viņas saderinātais. Lai saglabātu solīto uzticību līgavainim, Maija pieņem patiesi drosmīgu lēmumu…

Jauniestudējumu veido muzikālais vadītājs un diriģents Mārtiņš Ozoliņš tandēmā ar režisori Ināru Slucku, radošajā komandā strādā arī diriģents Jānis Liepiņš, scenogrāfs Mārtiņš Vilkārsis, kostīmu māksliniece Jolanta Rimkute (Lietuva), gaismu mākslinieks Damirs Ismagilovs (Krievija), videomākslinieks -8, horeogrāfe Elita Bukovska un dramaturgs Mikus Čeže.

Tags

Latvijas Nacionālā opera Zigmars Liepiņš
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form