Lauska

Kultūras menedžmenta centrs "Lauska" piedāvā tautas dziesmu krājumu "Vairas dziesmas", kuras no savas personīgās dziesmu vāceles ir atlasījusi un komentējusi bijusī Valsts prezidente un folkloras pētniece Vaira Vīķe-Freiberga.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Dziesmas aranžējis Valdis Muktupāvels, ierakstā piedalījās Vaira Vīķe-Freiberga, Valdis un Rūta Muktupāveli, Gatis Gaujenieks, Zane Šmite, Imants un Kārlis Freibergi, Aiva Rozenberga un citi pieaicināti mākslinieki, portālam "Delfi" pavēstīja izdevēji.

"Katram cilvēkam ir savas mīļākās dziesmas, kuras ir dziedātas bērnībā, dzirdētas kādā īpašā dzīves notikumā vai radījušas neaizmirstamu noskaņu un tāpēc iesēdušās sirdī uz mūžu. Ir dziesmas, ko visi pazīst, kas dziedamas kopā draugu pulkā, bet ir arī tādas, ko mēdzam uzdziedāt vienatnē, kad neviens cits neklausās, sev pašiem par prieku. Senāk ļaudis pavisam apzināti tina katrs savu dziesmu kamoliņu. Man šķiet, tāds dziesmu kamoliņš noderētu katram. Līdz ar ierakstu mūzikas diskā šīs dziesmas ir kļuvušas pieejamas un viegli uztveramas arī plašākai sabiedrībai, un varbūt kāda no tām iesēdīsies vēl kādā sirdī," par dziesmu krājumu stāsta Vaira Vīķe-Freiberga. 

Otrdien, 10.jūnijā plkst. 11.30 Latvijas Radio raidījumā "Kultūras Rondo" notiks pirmatskaņojums dziesmai "Pilna upe baltu ziedu" no kompaktdiska "Vairas dziesmas".

"Vairas dziesmu" ieskandināšana notiks 1. jūlijā plkst. 12.00 Rīgā, Brīvdabas muzeja Kurzemes sētā. 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form