Renārs Kaupers, Kaspars Zemītis un citi mūziķi aicina atjaunot Kurmenes baznīcu
Foto: Publicitātes foto

Svētdien, 6. oktobrī, pulksten 12.00, pie Latvijas–Lietuvas robežas gleznainās Mēmeles krastos Vecumnieku novada Kurmenē ar koncertu Renārs Kaupers, Kaspars Zemītis, Marts Kristiāns Kalniņš, "Putnu balle" un Jānis Miltiņš aizsāks labdarības akciju, kas veltīta Kurmenes katoļu baznīcas atjaunošanai, portālu "Delfi" informē pasākuma rīkotāju pārstāvji.

Vietas, kuras sastop priesteri Andreju Mediņu, burtiski atdzimst, jo sastapšanās allāz nozīmē jaunu sākumu. Bruknas muiža, Bārbeles skola un tagad arī Kurmenes baznīca. Gatavojoties Kurmenes katoļu baznīcas nākamā gada ievērojamam notikumam – 150 gadu jubilejai, biedrība "Kalna svētību kopiena" un priesteris Andrejs Mediņš vēlas atjaunot vēsturisko ēku, kas pēdējo 20 gadu laikā ir cietusi no mitruma.

Kulta celtnes sienās ir iemetuses brants, grīdām nepieciešams steidzams remonts, lai tās neiebruktu. Pirms diviem gadiem, pateicoties bīskapa Edvarda Pavlovska rūpēm, Kurmenes baznīcai tika uzlikts jauns jumts, bet nepabeigts ir palicis torņu segums. Blakus baznīcai atradās vecā mācītājmāja, kas draudzei tika atņemta padomju laikos. Pirms pieciem, sešiem gadiem ēku piemeklēja bēdīgs liktenis – tā tika pamesta un laika gaitā gāja bojā.

Renārs Kaupers, Kaspars Zemītis un citi mūziķi aicina atjaunot Kurmenes baznīcu
Foto: Publicitātes foto

Kurmenes katoļu baznīcā atrodas ērģeļmeistara Frīdriha Vaisenbarna 1870. gadā darinātas ērģeles, kuras arī ir cietušas no mitruma. Divu gadu laikā ir plānots atgūt atpakaļ instrumenta sākotnējo skanējumu.

Biedrība "Kalna svētību kopiena" un priesteris Andrejs Mediņš tuvākajā laikā cer rast kopīgu valodu ar novada pašvaldību un atgūt arī visus baznīcas īpašumus – Kurmenes parku, klētis, ēkas, lai izveidotu vēl vienu sakoptu, skaistu un tūristu novērtētu vietu Leišmalītē, lai nākamgad varētu aicināt svinēt Pēterdienu Kurmenē.

Biļetes uz koncertu iegādājamas "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā.

Tags

Kaspars Zemītis Marts Kristians Kalniņš Renārs Kaupers

Comment Form