Rīgā gaidāms kokļu mūzikas ziemas festivāls 'Kokļu skaņas ziemas mirdzumā'
Foto: LETA

Sestdien, 28.novembrī, Rīgas Svētā Jēkaba Romas katoļu katedrālē plkst. 16 notiks otrā kokļu mūzikas ziemas festivāla "Kokļu skaņas ziemas mirdzumā" atklāšanas koncerts "16.-19.gs. mūzika".

Koncerta apmeklētājiem būs iespēja iepazīt kokles īpašā skanējuma daudzveidīgās nokrāsas, tādējādi radot klausītāja dzirdei dvēseliski trauslu skaņu kopumu, informēja Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības pārstāve Kristīne Lipenite.

Koncertā piedalīsies koklētāju ansambļi "Cantata", "Raksti", Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmijas koklētāju ansamblis un solistes Sanija Stangute, Emīlija Stāmere un Stefānija Hemmele.

Koncertprogramma veidota kā krāšņa kolāža no dažādu gadsimtu un stilu mūzikas - skanēs Edvarda Grīga, Heinriha Bībera, Fēliksa Mendelsona, Žana Sibēliusa, Kloda Debisī, Volfganga Amadeja Mocarta un citu autoru skaņdarbi.

No 28.novembra līdz 29.decembrim jau otro reizi Latvijā notiks kokļu mūzikas ziemas festivāls "Kokļu skaņas ziemas mirdzumā". Festivāla iniciatore ir koklētāju ansambļa "Cantata" vadītāja Anda Eglīte, kura mūsdienu mūzikas kameransambļa "Altera Veritas" sastāvā ieguvusi "Lielās mūzikas balvu 2003" un 2004.gadā laikraksta "Diena" gada balvu kultūrā.

Festivālā "Kokļu skaņas ziemas mirdzumā" notiks seši koncerti sešos dažādos Latvijas dievnamos - Rīgā Svētā Jēkaba katedrālē, Svētā Pestītāja Anglikāņu baznīcā, Lutera evaņģēliski luteriskajā (Torņkalna) baznīcā un Svētā Pētera baznīcā, kā arī Valmieras Svētā Sīmaņa baznīcā un Jelgavas Svētās Annas baznīcā.

Festivāla koncertos kokle skanēs gan kā solo instruments, gan dažādu kameransambļu un pat kamerorķestra sastāvā. Kokles unikālais tembrs savīsies ar arfas, klarnetes, saksofona, akordeona, ērģeļu, marimbas, perkusiju, flautas skanējumu un cilvēka balss plūdumu, tādējādi radot klausītāja dzirdei neierastu, pārsteidzoši krāsainu un vienlīdz arī dvēseliski trauslu skaņu kopumu.

Festivāla koncertprogrammā skanēs dažādu gadsimtu un stilu mūzika - sākot no tādu pasaulē pazīstamu komponistu kā Žana Sibēliusa, Volfganga Amadeja Mocarta, Antonio Vivaldi, Edvarda Grīga skaņdarbiem līdz pat mūsdienām - Ērika Ešenvalda, Mārtiņa Brauna, Jāņa Lūsēna un Valta Pūces radītās mūzikai, kā arī tieši šim festivālam komponētam Līgas Ančevskas skaņdarbam - pirmatskaņojumam.

Koncertos uzstāsies pazīstamākie Latvijas koklētāji un kokļu ansambļi, kā arī īpašie festivāla viesi - jauktais koris "Sonore" un solisti - flautists Andis Klučnieks, dziedātāja un etnogrāfiskās kokles spēlētāja Biruta Ozoliņa, klarnetists Česlavs Grods, arfiste Ieva Košeļeva, flautiste Ilvija Bensone, perkusionists Mikus Bāliņš, čelliste Estere Lūsis-Grīnberga, marimbists Uģis Upenieks, saksofonists Aigars Raumanis, dziedātāja Kate Ančevska un aktieris Ainārs Ančevskis.

Festivāla noslēguma koncerts 29.decembrī plkst.18 notiks Rīgas Svētā Pētera baznīcā. Noslēguma koncertā piedalīsies koklētāju ansambļi "Kārta", "Balti", "Dzītari", "Cantata", "Teiksma", "Pūt vējiņi", "Raksti", Jūrmalas mūzikas vidusskolas koklētāju ansamblis un solisti - koklētājas Līga Griķe, Kristīne Eltermane un Līva Krūziņa, dziedātāja Kate Ančevska, marimbists Uģis Upenieks, saksofonists Aigars Raumanis, jauktais koris "Sonore" un citi.

Biļetes iepriekšpārdošanā uz festivāla koncertiem var iegādāties "Biļešu paradīzes" tirdzniecības vietās.

Source

LETA

Tags

Ainārs Ančevskis
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form