27. decembrī, klubā 'Melnā piektdiena', notiks trešais progresīvās rokmūzikas festivāls „PROGUARY 2014”.

Pirmais festivāls "Proguary" notika 2005. gadā "Imantas Kultūras namā" un tajā uzstājās 6 muzikālās apvienības. Nākamais festivāls notika pēc gada, bet pēc tam iestājās pārtraukums.

Pasākumā piedalīsies 5 mūzikas kolektīvi no Latvijas:

'Lost Poetry' - projekts, kurā ir apvienoti vairāki mūzikas virzieni: neoklasika, gotiskais un progresīvais metāls. Grupas līderi ir Andrejs un Ilona Šnitki, kuriem ir izdevies definēt savu stilu, ko varētu nosaukt par mūzikla metālu.

Grupa 'Theatrum', kuras pamatā ir ideja apvienot metālmūziku ar operiskām iezīmēm, kopēju sižeta līniju un progresīvā metāla mūziku. Pēc vairākām grupas sastāva maiņām laika posmā no 2011. līdz 2014. gadam, grupas dalībnieki nolēma sevi muzikālā ziņā neierobežot, un nebaidīties eksperimentēt ar vēl nedzirdētām skaņām, vietām pietuvojoties avangarda žanram.

Grupa 'Wake Up' ir visjaunākais, bet droši vien arī ambiciozākais no pasākuma projektiem. Blūza, hard roka un rock`n`roll savienojums, izpildīts trio sastavā. Viņu muzikālais materiāls pārnes klausītāju 70-tajos gados, rokmūzikas attīstības un milzīgu festivālu (tādu, kā leģendārais "Woodstock") laikā un atmosfērā.

'Flying Fish' šī būs pirmā uzstāšanās. Tās sastāvā darbojas viens no festivāla organizatoriem Dmitrijs Rumjancevs. Kolektīvs sastāv no uzticīgiem žanra mīļotājiem un cenšas ar visiem spēkiem apvienot savā daiļradē art-roka, progresīvā roka un metāla kanonus. Grupas repertuārā ietilpst ne tikai pašsacerētas kompozīcijas, bet arī kaverversijas no tādām grupām kā: Genesis, Camel, King Crimson, Gentle Giant u.c.

'Catherine Band' ir kolektīvs, kurš sākotnēji radās kā izklaides pop-grupa, bet vēlāk pārslēdzās uz progresīvo roku. Grupa pagājušajā gadā izlaida debijas albumu "Across the line", kas sastāv no pašsacerētām kompozīcijām un grupas 'Camel' dziesmas 'The white rider' kaverversijas.

"Pasākuma mērķis – pievērst uzmanību jaunajiem kolektīviem, kuri darbojas šajā žanrā, neskatoties uz to, ka šī virziena pacēlums notika iepriekšējā gadsimta 60-70-os gados. Mēs esam pārliecināti, ka mums izdosies piesaistīt jaunu auditoriju kvalitatīvam un tehniski sarežģītam izpildījumam, kas apvieno sevī profesionālu instrumenta pārvaldi un kreatīvu, teatrālu uzstāšanos uz skatuves", - stāsta viens no festivāla organizatoriem Dmitrijs Rumjancevs.

Ņemot vērā, ka minifestivāls notiks svētku priekšvakarā, tajā būs ne tikai grupu uzstāšanās, bet arī konkursi, izlozes un personīgais "progresīvais" Salavecis.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!