Publicitātes foto

Andrejsalas "Pulkvedī" 9.novembrī, pulksten 21.00, uzstāsies Ņujorkas "New Wave" kulta grupas "Tuxedomoon" un pašmāju leģendas "Dzeltenie Pastnieki", portālu "Delfi" informēja koncerta rīkotāji.

"Tuxedomoon" ir viena no zināmākajām 1980.gadu eksperimentālās mūzikas grupām. Šis fakts ir arī dokumentēts filmā 'Downtown 81' par Ņujorkas mākslinieku un Endija Vorhola protežē Žanu Mišelu Baskiā, kurā var vērot "Blondie", Džeimsa Čānsa, "DNA" un "Tuxedomoon" uzstāšanās. Grupu 1977.gadā Sanfrancisko dibināja elektroniskās mūzikas studenti Bleins Reiningers un Stīvens Brauns ar videomākslinieka Tomija Tedloka palīdzību. Sākotnēji viņi bieži spēlēja kopā ar "Angels of Light" un zināmu atpazīstamību guva 1978.gadā, iesildot "Devo". Viņu 1979.gadā izdotais otrais singls 'No Tears' ir elektropanka klasika. 1979.gadā "Tuxedomoon" ierakstus sāka publicēt grupai "The Residents" piederošā izdevniecība "Ralph Records".

Albumi 'Half Mute' un 'Desire' nodrošināja viņiem lielu popularitāti Eiropā un 1981.gadā, vīlušies Reigana vadītajās ASV, "Tuxedomoon" nolēma pārcelties uz Eiropu, kur viņuprāt bija arī pateicīgāka vide elektroniskajai mūzikai. 1982.gadā "Tuxedomoon" ierakstīja skaņdarbu Morisa Bežāra baletam, ko izdeva ar nosaukumu 'Divine'. "Ar spēju iemiesot savā mūzikā tumši romantisko laika garu, "Tuxedomoon" kļuva par sava laika vienu no ietekmīgākajām grupām," komentē grupas koncerta Rīgā rīkotāji, ""Tuxedomoon" stils bija grūti klasificējama, pārsteidzoša mutācija. Virtuozi noslīpētā sajaukumā tas ietvēra roku, elektroniku, minimālismu, klasisko mūziku, džezu, čigānu mūziku un popmūziku." Grupa pārtrauca ierakstīties 1989.gadā, kaut arī formāli neizjuka.

Pēc ilgstoša pārtraukuma 2004.gada 20.jūlijā "Tuxedomoon" izdeva jaunu albumu 'Cabin in the Sky'. Tā veidošanā piedalījās arī pazīstami viesmākslinieki – "Tarwater", Džons Makintairs no "Tortoise", Marks Kolins no "Nouvelle Vague" un "DJ Hell". 2006.gadā, iedvesmojoties no Briona Gisina romāna 'The Bardo Hotel' par Parīzes viesnīcu, kurā Gisins un viņa bītņiku kolēģis Viljams Borouzs izgudroja savu leģendāro teksta graizīšanas un kombinēšanas metodi (cut-up / fold-in), sekoja 'Bardo Hotel Soundtrack'.

Šoruden "Tuxedomoon" paliek 30 gadi. Neskaitot uzstāšanos Vroclavā, Polijā, koncerts "Pulkvedī" ir vienīgais Austrumeiropā.

Koncertu sāks leģendārie 80. gadu pašmāju elektroniskās mūzikas pionieri - jaunā viļņa grupa "Dzeltenie Pastnieki". "Dzeltenie Pastnieki", kuri šogad var svinēt 26 gadu jubileju, ir gandrīz "Tuxedomoon" vienaudži.

Viņi ir Latvijas mūzikas vēsturē unikāla grupa, kā arī viena no spēcīgākajām pagrīdes muzikālajām apvienībām bijušajā Padomju Savienībā. Grupa dibināta 1981. gadā un savulaik guva ļoti plašu popularitāti, par spīti sākotnējiem uzstāšanās ierobežojumiem. ""Dzeltenie Pastnieki" bija unikāli ar savu spēju uztvert laikmeta garu un kristalizēt to progresīvā un muzikāli augstvērtīgā skanējumā Padomju Savienības ierobežojošajos apstākļos," komentēja koncerta rīkotāji. "Līdzīgi kā amerikāņu vienaudži, arī viņi ir atsākuši muzikālās gaitas pēc pārtraukuma, tomēr spējot piesaistīt arvien jaunus klausītājus. "Dzeltenie Pastnieki" pieskaitāmi pie nozīmīgākajām un progresīvākajām 80. gadu latviešu grupām, kuras ietekme nav zudusi joprojām."

Šobrīd tiek izdoti "Dzelteno Pastnieku" albūmi CD formātā.

Biļetes uz koncertu, kas 9.novembrī, pulksten 21.00, notiks, Andrejsalas "Pulkvedī", par Ls 9 iepriekšpārdošanā var iegādāties "Biļešu Servisa" tirdzniecības vietās, vai arī par Ls 14 - pie ieejas Andrejsalas "Pulkvedī". Ieeja koncertā no 20:30. Plašāka informācija meklējama internetā - SkaņuMežs.lv vai Pulkvedis.lv.

Source

www.DELFI.lv
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form