Rīgas Domā notiks Riharda Dubras 'Stabat Mater' pirmatskaņojums
Foto: Kristīne Madjare

Klusajā nedēļā, 2019. gada 17. aprīlī, Rīgas Domā notiks komponista Riharda Dubras jaundarba "Stabat Mater" pirmatskaņojums, ko izpildīs ērģelniece Kristīne Adamaite, Rīgas Doma meiteņu koris "Tiara" un kamerorķestris diriģentes Airas Birziņas vadībā, portālu "Delfi" informē pasākuma rīkotāju pārstāvji.

Rihards Dubra ietērpis Klusajai nedēļai piederīgo tekstu "Stabat mater dolorosa" jaunā muzikālā formā meiteņu korim, stīgu orķestrim un sitaminstrumentiem. Johana Sebastiana Baha un Sezāra Franka brieduma gadu ērģeļdarbi ļaus izteikt cilvēka dvēseles visdziļākos, visskaistākos, vissāpīgākos un vislaimīgākos stāvokļus. Koncerta programmā iekļautie monumentālie opusi ‒ Johana Sebastiana Baha Doriskā tokāta un fūga un Sezāra Franka Korālis Mi mažorā ‒ labi demonstrēs arī Rīgas Doma ērģeļu vērienu un iespēju amplitūdu. Savukārt Rīgas Doma meiteņu kora "Tiara" sniegumā būs dzirdama arī mūsdienu latviešu komponistu Andra Dzenīša, Ērika Ešenvalda un Jēkaba Jančevska mūzika.

Komponista Riharda Dubras radītie skaņdarbi allaž nes garīgu vēsti. Par jaundarba "Stabat Mater" ideju komponists stāsta: "Klusā nedēļa jeb ciešanu laiks saistās ar vissvarīgākajiem notikumiem Kristus dzīvē, vienlaikus ciešanu laika mirkļi ir kas īpašs arī katra cilvēka iekšējā ritumā. Skaņdarba "Stabat Mater" vēstījums atspoguļo Dievmātes ciešanas. Tekstu caurvij gan sāpinošas, gan cerību nesošas emocijas, kuru klātesamība ārkārtīgi nepieciešama šai laikmetā, kad sabiedrībā patiesu un dzīvu emociju paušana bieži tiek nicināta. Skaņdarbs skars vēsturisko notikumu sāpes un atklās arī to, kādas ciešanas mūsdienās radījusi izlikšanās un īstuma noliegšana."

Biļetes iegādājamas Rīgas Doma un "Biļešu paradīzes" kasēs, kā arī internetā.

Source

DELFI Kultūra

Tags

Lieldienas Rīgas Doma meiteņu koris Tiara Rīgas Doms Rihards Dubra
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form