Rīgas Domā skanēs mūzika deportēto piemiņai
Foto: Jānis Porietis

Piektdien, 25. martā, pulksten 19 Rīgas Domā notiks komunistiskā genocīda upuru piemiņai veltīts koncerts "Agnus Dei".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Romualda Jermaka "Rekviēma" un citu latviešu komponistu opusu atskaņojumā piedalīsies Orķestris "Rīga" un diriģents Valdis Butāns, Latvijas Nacionālās operas solisti Jūlija Vasiļjeva, Raimonds Bramanis un Rīgas Tehniskās universitātes vīru koris "Gaudeamus". Ieeja koncertā ar bezmaksas ielūgumiem.

Pirms 73 gadiem 25. martā padomju okupācijas vara veica otro Latvijas iedzīvotāju masu deportāciju, uz specnometinājuma vietām Sibīrijā patvaļīgi izsūtot gandrīz 42 tūkstošus cilvēku. Šajā dienā koncerts Agnus Dei izskanēs kā lūgšana par komunistiskā genocīda upuriem un mieru, taisnīgumu visa pasaulē šodien.

2002. gadā pirmatskaņotais komponista Romualda Jermaka Rekviēms soprānam, tenoram, vīru korim un ērģelēm pirmoreiz būs klausāms jaunā versijā, ērģeļu stabuļu vietā stājoties pūtēju orķestrim. Mirušo piemiņai veltīto vairākdaļu skaņdarbu orķestrējis komponists, aranžētājs Vilnis Šmīdbergs. No viņa daiļrades pūra koncertā skanēs "Sēru mūzika" (1976), personīgu pārdzīvojumu caurstrāvots opuss, kuru Vilnis Šmīdbergs veltījis sava tēva piemiņai.

RTU vīru kora "Gaudeamus" (mākslinieciskais vadītājs Ivars Cinkuss) balsīs skanēs gan "Rekviēms", gan oriģinālmūzika korim. Viena no latviešu kormūzikas pērlēm, Emīla Dārziņa dramatiskais skaņdarbs "Lauztās priedes", būs klausāma jaunās paaudzes komponistes Lauras Gustovskas interpretācijā pūtēju orķestrim un elektronikai.

Bezmaksas ielūgumi uz koncertu būs pieejami no pirmdienas, 14. marta, Rīgas Doma kasē un "Biļešu paradīzes" tirdzniecības tīklā.

Tags

Raimonds Bramanis Jūlija Vasiļjeva 25. marta deportācijas Orķestris Rīga Rīgas Doms
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form