Rīgas kamerkoris 'Ave Sol' ielūdz uz Klusās sestdienas koncertu
Foto: Kaspars Krafts/F64

Klusajā sestdienā, 16. aprīlī, pulksten 18 Rīgas Domā notiks Rīgas kamerkora "Ave Sol" Lieldienu laika koncerts.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Koncerta programmā izskanēs komponistu – Taras Kravcova, Helmera Pavasara, Džonatana Hārvija un Arvo Perta – skaņdarbi korim a cappella, kā arī Maijas Einfeldes, Lūcijas Garūtas, Pētera Vaska skaņdarbi korim un ērģelēm.

"Kopējā koncerta skaņdarbu tematika ir lūgšanas un apcerība. Programma iesākas ar ukraiņu komponista Taras Kravcova "Postlūdiju" no krājuma "Akvareļi". Pirms diviem gadiem mirušais komponists ir bijis laimīgs neskatīt savas dzimtenes bēdas un šausmas šodien… Šķiet, ka mūsdienu situācija pasaulē pati izveidojusi programmu ar baltiešu mūziku. Helmera Pavasara "Jāapsnieg" radies 1947. gadā jau emigrējušajam autoram ar emigrācijā nonākušās Elzas Ķezberes dzeju, un veltīts slavenajam latviešu diriģentam Teodoram Reiteram un viņa ne mazāk slavenajam korim. Kora atlikusī daļa atjaunoja Teodora Reitera kori emigrācijā Zviedrijā. Kopējā koncerta programmas ideja balstās uz Lūcijas Garūtas kantātes "Dievs, Tava zeme deg!" pamata. Kantāte tapusi 1944. gadā Otrā pasaules kara izskaņā. Andreja Eglīšu un Lūcijas Garūtas kopdarbā radies dvēseles kliedziens visgrūtākajos latviešu tautas brīžos. Pirmatskaņojuma laikā Vecajā Ģertrūdē varēja dzirdēt garām braucošos krievu tankus..." par koncerta programmu stāsta diriģents Andris Veismanis.

Koncertā piedalīsies: Rīgas kamerkoris "Ave Sol", Aigars Reinis (ērģeles), Rihards Millers (baritons), Mārtiņš Zvīgulis (tenors), Andris Veismanis (mākslinieciskais vadītājs, diriģents) un Jurģis Cābulis (diriģents).

Koncertu organizē Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Koncertorganizācija "Ave Sol". To atbalsta Rīgas pašvaldība un tas ir daļa no kopējās Lieldienu programmas galvaspilsētā, kas tapusi sadarbībā ar kultūras centriem un biedrībām. Svētku programma pilnā apjomā apskatāma tīmekļvietnē www.kultura.riga.lv.

Bezmaksas ielūgumi uz Klusās sestdienas koncertu pieejami "Biļešu paradīzes" kasēs.

Tags

Andris Veismanis Ave Sol (koris) Lieldienas
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form