Rīgas Koru mēnesī par labāko atzīst jauniešu kori 'Kamēr...'
Foto: Publicitātes foto

Rīgas Koru mēneša ietvaros par labāko sīvā konkurencē kora mūzikas eksperti atzinuši jauniešu kori "Kamēr..." ar diriģentu Māri Sirmo priekšgalā, portālu "Delfi" informē Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Mediju un komunikācijas projektu vadītāja Ilona Brūvere.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Labāko koru vidū arī labāko vidū arī "Balsis", diriģents Ints Teterovskis, un "Austrums", diriģents Ārijs Šķepasts, kā arī Kaspara Ādamsona vadītais "Sōla". Sieviešu koru grupā par labāko žūrijas komisija atzinusi kora "Ausma" sniegumu, diriģents Jānis Zirnis. Favorītos arī Airas Birziņas "Dzintars". Vīru koru grupā augstāko ekspertu atzinību ieguvis Andreja Mūrnieka vadītais "Frachori" un Ivara Cinkusa "Gaudeamus", senioru koru grupā – Zaigas Lazdiņas vadītais "Erelbe" un Daigas Galejas "Atvasara".

Maestro Imanta Kokara ideja – Koru mēnesis, kā koru kustības un tā mākslinieciskās kvalitātes ikgadējais atskaites punkts, šogad pulcēja 95 koru kolektīvus.

Šogad Rīgas Koru mēnesī žūrijas komisija izvērtēja jaukto koru, vīru un sieviešu koru sniegumu - diriģentu, koncertmeistaru un dziedātāju kopīgi iestudēto 2013. gada Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku Noslēguma koncerta repertuāru, kā arī skaņdarbus no sieviešu un vīru koru salidojuma koncertiem, jau astoto gadu pulcējot kora mūzikas interesentus Latvijas Universitātes Lielajā aulā. Dziedātāju sniegumu noklausījās Kultūrizglītības un nemateriālā mantojuma centra žūrija, kurā koristu sniegumu vērtēt tika aicināti virsdiriģenti Romāns Vanags, Aira Birziņa un Ivars Cinkuss, muzikoloģe Inta Pīrāga, komponists Uģis Prauliņš, diriģente Agita Ikauniece un nozares eksperts Lauris Goss. Pēc 50 punktu sistēmas skatē tika izvērtēts koru mākslinieciskais un vokāli tehniskais sniegums.

Latviešu Vispārējo Dziesmu un Deju svētku 2013 un Rīgas Koru virsdiriģents, Koru mēneša žūrijas loceklis Romāns Vanags, noslēdzoties Koru mēnesim teic: "Dziesmu svētku smarža jūtama gaisā, ir noticis Dziesmu un Deju svētku Koru karu ģenerālmēģinājums. Latiņa ir uzlikta augstu. Tas ir atskaites punkts mūsu prasībām koriem visā Latvijā. Esmu ļoti gandarīts."

Tags

Ints Teterovskis Kamēr (koris) Romāns Vanags Uģis Prauliņš
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form