Rīgas Sv. Pētera baznīcā - festivāls 'Dominante'
Foto: LETA

No 21. augusta līdz 23. augustam Rīgas Sv. Pētera baznīcā norisināsies festivāls "Dominante", informēja festivāla organizatoru pārstāve Una Jansone.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Festivālā notiks trīs koncerti, kuri būs sakārtoti saskaņā ar Pāvila 1. vēstulē korintiešiem nosaukto formulu - ticība, cerība, mīlestība -, kas idejiski sasaucas ar festivāla vēlmi rosināt cilvēkus, klausoties mūziku, pārdomāt sakrālus jautājumus un atrasties nebeidzamajā ceļā uz atbildēm.

Festivāla idejas autors un mākslinieciskais vadītājs ir režisors Uģis Brikmanis.

Festivāla pirmajā vakarā, 21. augustā, plkst. 19 koncertā "Ticība" diriģenta Andra Veismaņa vadībā muzicēs Rīgas kamerkoris "Ave Sol", festivāla orķestris un pianists Reinis Zariņš. Koncertā koris dziedās Džonatana Hārvija moteti "Come, Holy Ghost" un Arvo Perta "De profundis". Savukārt pianists Zariņš būs solists Džona Tavenera koncertā Pratirūpa. Šī darba nosaukums sanskritā nozīmē "atspulgs". Jansone stāstīja, ka Tavenera skatījumā uz šo fenomenu klavieres un stīginstrumenti kā divi dialogā esoši elementi nezaudē savpatību un vienlaikus top nešķirami.

22.augusta vakarā plkst.19 festivālā varēs atklāt jaunu Latvijas talantu - pianistu Georgu Kjuradinu. Mūziķis šim koncertam izvēlējies Johana Sebastiana Baha Prelūdiju un fūgu solminorā ("LTK II"), Domeniko Skarlati Sonāti reminorā K. 213, Fēliksa Mendelszona Pirmo un Piekto prelūdiju un fūgu, Franča Lista "Unstern", Frederika Šopēna Ceturto balādi un Noktirni Simažorā op. 62 nr. 1.

Jansone norādīja, ka festivāla "Dominante" tradīcija ir ik gadu lūgt kādam Latvijas komponistam jaundarbu, tādēļ šoreiz festivāla veidotāji izvēlējās jaunu komponisti - Lindu Leimani. Viņas jaundarbs "Klavierskaņdarbs Refraction ("Staru laušana") interpretē cerības jēdzienu kā divējādu fenomenu, kas iekļauj sevī impulsu un gaidīšanu.

Rīgā 1994. gadā dzimušais un augušais Kjurdians klavierspēlei pievērsās desmit gadu vecumā. Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā viņš mācījās klavierspēli pie Anitas Pāžes un kompozīciju pie Pētera Vaska. Kopš 2012. gada Kjurdians studē Roberta Šūmaņa Diseldorfas Mūzikas augstskolā pie Barbaras Ščepaņskas. Viņa līdzšinējo panākumu skaitā ir vairākas uzvaras Latvijas un Vācijas konkursos. Pianists ieguvis III vietu un skatītāju balvu prestižajā Baha konkursā Leipcigā 2014.gadā. Pagājušajā sezonā Kjurdians sniedza solokoncertu Latvijas Radio 3 "Klasika" tiešraidē.

23. augustā plkst. 17 pirmo reizi Latvijā tiks izrādīts čehu komponista Bohuslava Martinū repertuāra retums - viencēliena opera "Ariadne". Kā stāstīja Jansone, tas ir elegants, kontrastiem pilns opuss - jēdziena vislabākajā nozīmē leļļu opera ar visu labāko, ko neoklasicisms devis pasaulei. Libreta pamatā ir stāsts par Ariadni, Tēseju un Mīnotauru.

Titulvarone būs operdziedātāja Kristīne Gailīte, bet viņas Tēsejs būs baritons Rihards Millers. Operu iestudēs režisors Brikmanis, un muzikālā vadība būs Viestura Gaiļa rokās.

Biļetes uz festivālu var iegādāties Sv.Pētera baznīcas kasē, kā arī "Biļešu paradīzes" kasēs.


    Tags

    Ave Sol (koris)
    Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

    Comment Form