Rīgas Sv. Pētera baznīcā izskanēs Imanta Kalniņa simboliskā oratorija 'Rīta cēliens'
Foto: Ģirts Raģelis, Satori

Valsts Akadēmiskais koris "Latvija" sadarbībā ar Orķestri "Rīga" un tā māksliniecisko vadītāju un galveno diriģentu Valdi Butānu ceturtdien, 2. jūnijā, pulksten 19 Rīgas Sv. Pētera baznīcā atskaņos Imanta Kalniņa oratoriju "Rīta cēliens".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Imants Kalniņš šo oratoriju radījis 1977. gadā par godu Andreja Upīša 100 gadu jubilejai, bet tās pirmatskaņojumā 1978. gadā arī piedalījies Valsts Akadēmiskais koris "Latvija".

"Komponista daiļradē ir trīs oratorijas un "Rīta cēliens" ir atzīta par vienu no izcilākajiem Imanta Kalniņa skaņdarbiem. Pilna izteiksmīgām melodijām, revolucionārām idejām, filozofiskām pārdomām, kā arī caurvīta ar Latvijas dabas skaistumu. Oratorija, kurā apcerēts taisnīgums, laikmeta grieži, kā arī tiek sapņots par labākas pasaules vīziju," raksta koncerta rīkotāji.

Vienas no pazīstamākajām skaņdarba daļām ir himniskā "Varoni gaidiet", kas regulāri izskan lielā kopkora dziedājumā Dziesmu svētkos un triumfālā fināla jūsma "Vārti veras!", paziņojot, ka "tā stunda ir situsi" un "vecā Bābele ir kritusi".

Oratorijas atskaņojumā piedalīsies solisti – Ilona Bagele (mecosoprāns), Mārtiņš Zvīgulis (tenors), Rihards Mačanovskis (baritons), kā arī divi teicēji – Ilze Ķuzule-Skrastiņa un Intars Rešetins. Pārlikumu sastāvam ar pūtēju orķestri veidojis komponists Vilnis Šmīdbergs.

Koncerta biļetes pieejamas "Biļešu paradīzes" kasēs visā Latvijā, kā arī internetā.

Tags

Ilze Ķuzule-Skrastiņa Andrejs Upīts Ilona Bagele Imants Kalniņš Koris Latvija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form