Rīgas Ziemassvētku koncertā Ķīpsalā - Vestards Šimkus
Foto: Publicitātes foto

Rīgas Ziemassvētku koncerti 25. decembrī plkst. 15 un 26. decembrī plkst. 17 Ķīpsalas hallē šogad notiks kopā ar izcilo, pasaules koncertzālēs muzicējošo pianistu Vestardu Šimku un citiem pazīstamiem mūziķiem, kas spilgti pārstāv gan akadēmiskās, gan populārās mūzikas jomu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā portālu "Delfi" informē pasākuma rīkotāji, koncerta mākslinieku plejādi bagātinās arī populārie dziedātāji Ieva Kerēvica un Marts Kristiāns Kalniņš, daudzsološais operpasaules talants Kalvis Kalniņš, Rīgas Doma zēnu kora solists Patriks Tabaks, Vidzemes kamerorķestris, Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas koris un jauktais koris "Aura".

"Esmu priecīgs piedalīties Rīgas Ziemassvētku koncertos Ķīpsalā, kuri klausītājiem gadu no gada ir palīdzējuši notvert to īpašo Ziemassvētku sajūtu, pēc kuras mēs visi tiecamies. Man personīgi šo koncertu īpašu padara arī tas, ka skatuvi "dalīšu" ar vairākiem lieliskiem kolēģiem, kuru vidū būs arī mana sieva - operdziedātāja Elīna Šimkus. Ar prieku gaidu arī savu pirmo sadarbību ar talantīgo diriģentu Kasparu Ādamsonu," stāsta Vestards Šimkus.

"Koncerta programmas atslēgas vārds ir vērtības – muzikālas vērtības gan no pagātnes, gan no šodienas. Skanēs pazīstamas operu ārijas un fragmenti no Karla Orfa iedvesmojošās kantātes "Carmina burana", uzmirdzēs klaviermūzikas pērles, atmiņā tiks atsauktas kinomelodijas, kāda melodija no mūzikliem un Džordža Gēršvina sacerējumi.

No apceres klusuma caur mīlestības spēku līdz mūžīgajai gaismai vedīs Riharda Dubras opuss Silence, Love and Light ("Klusums, mīlestība un gaisma") ar mātes Terēzes vārdiem, bet ar ironiju uz trako Ziemassvētku iepirkšanās bumu palūkosies jaunais komponists Jēkabs Jančevskis darbā "Trakās dienas", kur klavieru solo izpildīs Vestards Šimkus. Gaišu svētku noskaņu uzburs Raimonda Paula, Zigfrīda Muktupāvela un Aigara Voitišķa melodijas un neiztrūkstošās tradicionālās Ziemassvētku dziesmas," vēsta koncerta rīkotāji.

Biļetes iepriekšpārdošanā: "Biļešu paradīzes" kasēs visā Latvijā vai tīmekļa vietnē. Biļešu cena iepriekšpārdošanā – 9 līdz 25 eiro. Koncerta rīkotāji norāda, ka, iespējams, tuvojoties koncertam, biļetes kļūs dārgākas. Ieeja koncertā - no sešu gadu vecuma.

Koncertu rīko "BT 1 Music" ar Rīgas domes atbalstu.

Tags

Elīna Šimkus Ieva Kerēvica Vestards Šimkus
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form