Rokkafejnīca turpina blūza koncertsēriju ar Somijas un Latvijas māksliniekiem
Foto: Publicitātes foto

Latvijas 1. rokkafejnīca Vecrīgā (Mārstaļu ielā 2/4) turpina piedāvāt kvalitatīvu ārvalstu blūza mākslinieku koncertus – pasākumu sērijā "Blūza svētdienas Rokkafejnīcā" 21. janvārī uzstāsies mūziķu trio "Honey B. Family" no Somijas un Latvijas blūza krusttēva Jāņa Vanadziņa trio, portālu "Delfi" informē pasākuma rīkotāji.

Esa Kuloniemi ir plašai auditorijai zināms mūzikas žurnālists, kurš arī raksta un tulko grāmatas un jau kopš 1980. gada vada populāru radio raidījumu par blūzu, kā arī ir aktīvi spēlējošs ģitārists un blūza vokālists. "Galvenais soms blūza mūzikā" – tā viņu dēvē kolēģi. Blūza cienītāji Somijā viņu zina jau kopš astoņdesmito gadu sākuma, kad Esa jeb pilnajā vārdā Esalla kopā ar Aiju Puurtinenu dibināja grupu "Honey B and His T-Bones". Apvienība spēlēja un arī turpina spēlēt Misisipi blūza sajaukumu ar Sanfrancisko acid rock viļņa psihedēliskajiem elementiem.

Aija Puurtinena ir Esas dzīvesbiedre – Sibeliusa Mūzikas akadēmijas profesore un vokāliste, kā arī basiste. Ģimenes grupā "Honey B. Family" kā trešais muzicē abu dēls Moses Kuloniemi – bundzinieks un vokālists, kurš vēl ir tīnis, bet Somijā jau guvis atpazīstamību gan kā blūza, gan kā džeza mākslinieks. Viņa džeza trio "Milo & Moses" ir jaunākais Somijas džeza ansamblis valsts vēsturē, kas jau tik agrā tā dalībnieku vecumā izdevis debijas albumu.

2017. gada pavasarī nāca klajā arī ģimenes trio "Honey B. Family" debijas albums "Honey B. Family Sings & Plays", kurā iekļauti gan oriģinālskaņdarbi, gan tradicionālie blūza gospeļi. Rīgā varēs dzirdēt tieši šo programmu, ko kritiķi raksturojuši kā dzīvu slaidģitāras un afroamerikāņu poliritmu sadziedāšanos.

Savukārt Jāņa Vanadziņa trio ir jaunākais pašmāju blūza krusttēva sastāvs. Kā zināms, Jānim patīk eksperimentēt un atrast blūzā arvien jaunu aizrautību, kas viņa karjerā rezultējies daudzu jaunu mūziķu sastāvu formēšanā. No garā saraksta īpaši izceļami tādi nosaukumi kā "Blues Band Riga", "Hot Dogs", "Dogs & Catfish" un "Mozambika".

Jaunā trio pamatsastāvs, kas atbilstoši apstākļiem, noskaņai un mērķiem tiek papildināts arī ar citiem mūziķiem, kopā spēlē vairāk kneā gadu. Līva Drēviņa ir muzikāli izglītota dziedātāja, kura dzied arī akadēmisko mūziku koros un vokālajos ansambļos. Blūzs ir jauns pavērsiens viņas muzikālajā ceļā. Miķelis Vanags ğitāras spēli sācis apgūt pusaudža gados. Viņš spēlē un dzied dažāda stila ansambļos, tajā skaitā arī Viļņa Kundrāta grupā "Baltā Klints". Pavisam nesen Miķelis kļuva par uzvarētāju "Sound Factory" un "Yamaha" organizētajā ģitāristu konkursā.

Jāņa Vanadziņa trio būs papildināts ar vēl diviem mūziķiem. Dina Skreitule ir vijolniece, kura spēlē žanriski plaša spektra mūziku – regeju, indie, blūzu. Viņa ir grupu "Hospitāļu iela" un "Suņa stunda" dalībniece, piedalījusies arī Gundara Ruļļa ierakstos un vairākkārt arī agrāk saspēlējusies ar Jāni Vanadziņu. Savukārt mūzikas entuziasts un perkusionists Egils Rupenheits sev un citiem par prieku kopā ar Vanadziņa trio ik pa laikam mēdz uzspēlēt kastveidīgo ritma instrumentu, ko sauc par kahonu. Kā jau var noprast no šāda sastāva salikuma, Jānis šoreiz nolēmis piedāvāt akustiskāku, autentiskāku blūzu, kas ļaus izbaudīt šā žanra pirmsākumu muzikāli romantisko noskaņu.

Pasākumu sērija "Blūza svētdienas Rokkafejnīcā" ("Sundays Blues Festival at Rock Cafe") ir starptautisks notikums, kurā piedalās blūza mūzikas izpildītāji no Latvijas, Igaunijas, Somijas, Itālijas, Lielbritānijas un ASV. Pasākumu sērija aizsākās 2017. gada pavasarī, turpinājās rudenī un turpināsies 2018. gada 21. janvārī un 25. martā.

Koncerta sākums – pulksten 18.00. Biļetes nopērkamas "Biļešu paradīzes" kasēs vai internetā. Iepriekšpārdošanā to cena ir 8 eiro, pasākuma dienā Rokkafejnīcā – 10 eiro. Galdiņu rezervēšana – banketi@rockcafe.lv vai 26678555.

Tags

Latvijas 1. Rokkafejnīca Rīgas 1. Rokkafejnīca

Comment Form