Sākas interneta balsojums par Eirovīzijas Nacionālās atlases dziesmām
Foto: Publicitātes foto

No ceturtdienas 20. oktobra, pirmo reizi "Eirodziesmas" vēsturē Latvijas Televīzijas mājas lapas sadaļā www.eirovizija.lv publiskajam vērtējumam tiek nodotas visas dziesmas, kas sāk cīņu par uzvaru Eirovīzijas Nacionālajā atlasē, portālu "Delfi" informē LTV pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Dziesmas mājas lapā izvietotas, neminot autoru vārdus. Līdz pat 1. novembrim interneta lietotāji varēs tās noklausīties un nobalsot par sev tīkamāko, turklāt balsot varēs tikai vienu reizi! Lai novērstu interneta lietotāju vēlmi dziesmas lejupielādēt, tajās iestrādāti cikliski skaņas efekti.

Eirovīzijas projekta producents Aigars Dinsbergs atgādina, ka interneta lietotāju balsojumam būs rekomendējošs raksturs: "Līdztekus klausītājiem dziesmas vērtēs arī Mākslinieciskā padome septiņu cilvēku sastāvā, pēc objektīviem un profesionāliem kritērijiem izvēloties pusfināla divdesmitnieku. Mākslinieciskajai padomei būs tiesības veikt korekcijas pusfināla dziesmu galīgā saraksta izveidošanā."

Kopumā 2012. gada Eirovīzijas Nacionālajai atlasei līdz 14. oktobra vakaram tika iesniegta 71 dziesma. Izvērtējot visus pieteikumus un pārbaudot, vai iesniegtās dziesmas atbilst konkursa nolikumam, rezultātā cīņu par iekļūšanu Eirovīzijas Nacionālās atlases pusfinālā uzsāk 69 dziesmas.

"Apkopojot dziesmu pieteikumus, redzams, ka šogad vairāk nekā citkārt aktivizējušies krievu autori. Dziesmu tekstos dominē angļu valoda, bet piecas dziesmas iesniegtas latviski. Dziesmu žanriskā amplitūda ir visai plaša, tāpēc nešaubāmies, ka sev simpātiskāko atradīs katrs. Taču vienlaikus klausītājus aicinu būt tālredzīgiem un balsot par to dziesmu, kura uzvaras gadījumā spētu uzrunāt pēc iespējas plašāku starptautisko auditoriju," aicina Aigars Dinsbergs.

Pusfinālā iekļuvušās dziesmas un to autori tiks atklāti 8. novembrī LTV rīkotajā preses konferencē, savukārt dziesmu izpildītāji pēc to noklausīšanās dzīvajā izpildījumā un Mākslinieciskās padomes izvērtējuma tiks paziņoti 1. decembrī.

Pusfināli LTV1 ēterā būs 7. un 14. janvārī. Pirmo reizi Nacionālās atlases vēsturē tie notiks tiešraidē. Katrā no pusfināliem uzstāsies 10 dalībnieki, un no katra pusfināla piecus finālistus noteiks skatītāju balsojums un žūrijas vērtējums attiecībā 50:50.

Nacionālās atlases fināls notiks 18. februārī Ventspils teātra namā "Jūras vārti". Gan finālā, gan superfinālā uzvarētāju noteiks skatītāju balsojums un žūrijas vērtējums attiecībā 50:50.

Eirovīzijas starptautiskais fināls notiks no 22. līdz 26. maijam Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku.

Fotogalerija: Eirovīzija 2010 fināls


Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form