Sākas Latvijas Metālmūzikas Gada balvas balsošana
Foto: DELFI

6. janvārī sākusies balsošana ikgadējās Latvijas Metālmūzikas Gada balvas uzvarētāju noteikšanai. Balvai pavisam iesniegti 14 albumi, EP un izlases — sākot no hārdroka un beidzot ar ekstrēmo blekmetālu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Paredzams, ka šī gada balsojums būs ļoti blīvs, jo šī ir fanu pēdējā iespēja nobalsot, piemēram, par priekšlaicīgi no dzīves atvadījušos dziedātāju Aivaru Brīzi, kurš piedalījies albumā "Roksāga: Senā Kursa". 

Tāpat atbalsts sagaidāms labdarības izlasei "Stāsts Nr. 13", kuru pēc Zolitūdes katastrofas izveidoja 17 grupas no četrām valstīm, sekojot grupas "Kiss of the Dolls" aicinājumam. 

Balsošana notiek vairākās ilggadējās kategorijās: labākais albums, labākā koncertgrupa, izcilākā debija, labākais vokāls, cienījamākais instrumentālists, kā arī gada labākā grupa kopumā.

Pēc internetbalsojuma noslēgšanās tā rezultātus pārbauda žūrija, kura sastāv no smagās mūzikas ekspertiem - mūziķiem, apskatniekiem, koncertu organizatoriem u.c. žanra lietpratējiem.

Labākos debitantus, vokālistus, instrumentālistus katrs var nosaukt pats, balsošanas formā ierakstot attiecīgos māksliniekus, kas šajā gadā visvairāk iekrituši acīs un ausīs. Turpretī labākā albuma nominācijā jāizvēlas kāds no šiem četrpadsmit nominētajiem ierakstiem:

Armands Alksnis & Co – "Roksāga: Senā Kursa"

Biomorph – "Rupture"

Bloody Heels – "Summer Nights"

Deodium – "Grēks. Važas. Brīve."

Green Novice – "Padebeši"

Hladomrak – "Hladomrak"

Kiss of the Dolls – "Mans Draugs" (EP)

Legacy ID – "Genesis"

Preternatural – "Angeloid"

Pūķa Gars – "Maldinātājs"

Sacramental – "Sibylla"

Sky Breathing Fall – "Sickness"

"Stāsts Nr. 13" (izlase)

Toria – "Octave"

Balvu pasniegšanas ceremonija notiks 16. janvārī klubā "Melnā Piektdiena". Pasākumā uzstāsies grupas "Preternatural", "Green Novice", "Diseim", "Deodium", "Mūžamežs" un citi. Nobalsot iespējams internetā

Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus

Tags

Melnā piektdiena (klubs)
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form