Sākas Saulkrastu džeza festivāls
Foto: Publicitātes foto

Ceturtdien, 22. jūlijā, sākas ikgadējais Saulkrastu džeza festivāls, kas ilgs līdz 24. jūlijam.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā "Delfi" informē organizatori, uz atjaunotās Saulkrastu pilsētas estrādes skatuves kāps izcili džeza mūzikas mākslinieki no Latvijas, Austrijas, Izraēlas, Francijas, Armēnijas, ASV un citām valstīm, bet festivāla galvenais viesis šogad ir leģendārais ģitārists un tap-tehnikas radītājs Stenlijs Džordans (Stenly Jordan) no ASV.

Līdzās jau iepriekšminētajam festivāla galvenajam viesim un viņa "Stanley Jordan Quartet", trīs vakaros uz "Saulkrasti Jazz Festival" skatuves muzicēs tādi mūziķi, kā Markuss Gotsličs (Markus Gottschlich), izcilais pianists, komponists un "Steinway" mākslinieks. Viņš uzstāsies kopā ar īpašo viesi, bundzinieku Jogevu Šetritu (Yogev Shetrit) no Izraēlas, vienu no aktīvākajiem mūziķiem Baltijā Jāku Soāru (Jaak Sooäär) ar starptautisku sastāvu, talantīgais franču basģitārists SHOB, kurš Saulkrastos viesojies arī 2019. gadā, kā arī post-jazz grupa no Vīnes "Sketchbook". Tāpat festivālā uzstāsies mākslinieki no Latvijas – funk/fusion grupa "FunCooLio", viena no Latvijas džeza mūzikas pamatvērtībām – Jelgavas bigbends, Baltijas bundzinieku līgas laureāts Mareks Logins, kopā ar pianisti un komponisti Annu Wibe un basģitāristu no Maskavas Antonu Davidjantu, kā arī Amerikā dzīvojošā latviešu flautiste Ilona Kudiņa ar projektu "Baltic Transit".

"Saulkrasti Jazz Festival" šogad norisināsies neierastā formātā. Drošības apsvērumu dēļ festivāls šogad nepiedāvā meistarklašu nometni jaunajiem mūziķiem, līdz ar to arī paša festivāla norises laiks ir ticis saīsināts no ierastajām sešām dienām, līdz trim. Arī festivāla norises vieta šoreiz ir cita – Saulkrastu pilsētas atjaunotā estrāde, kas pasākumu rīkotājiem un publikai pieejama kļuvusi tikai šīs vasaras sākumā.

Festivāla "Saulkrasti Jazz" direktors Raimonds Kalniņš saka: "Pēdējais laiks bijis ļoti grūts kultūras dzīvē, taču jāskatās uz priekšu un jāmēģina rast risinājumi tam, kā pamazām to atgriezt mūsu ikdienā. Lai arī šis gads "Saulkrasti Jazz" ir pārmaiņu pilns, neraugoties uz to, vai festivāls norisinās nedēļu vai trīs dienas, nemainīgs paliek festivāla kvalitātes zīmols. Jāsaka, ka šīs būs muzikāli ļoti īpašas trīs dienas, jo no 18 džeza mūzikas sastāviem, kas līdz šim klausītājiem tikuši piedāvāti "Saulkrasti Jazz" festivāla norises laikā uz galvenās festivāla skatuves, šogad nācās atkāpties uz pusi. Jā, šis, un lēmums par nometnes nerīkošanu, tie bijuši šogad viss grūtāk pieņemamie lēmumi, taču, neskatoties uz to, priecājos par iespēju atgriezt Saulkrastos pasaules līmeņa džeza mūziķus un kopā būšanas prieku brīvdabas koncertos!"

Sīkāka informācija par "Saulkrasti Jazz Festival 2021" koncertprogrammu ir pieejama festivāla mājaslapā - www.saulkrastijazz.lv

Tags

Saulkrasti Jazz Festival
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form