Senās mūzikas festivāls tradicionāli izskanēs Rundāles pilī
Foto: Publicitātes foto

Ar vairākiem koncertiem Rundāles pilī 8. jūlijā izskanēs 23. Starptautiskais senās mūzikas festivāls, aicinot klausītājus baudīt izcilu baroka laika mūziku itāļu, spāņu un Latvijā iemīļotu māklinieku izpildījumā, portālu "Delfi" informē VSIA "Latvijas koncerti" pārstāve Rinta Bružēvica.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Koncertos piedalīsies itāļu baroka orķestris "Coin du Roi", itāļu baroka ansamblis "Artemandoline", orķestri "Collegium Musicum Riga", kamerorķestris "Sinfonietta Rīga", solisti – Elīna Šimkus, Sergejs Jēgers un Jurijs Revičs.

Noslēguma diena sākies plkst. 13.00 Senās mūzikas festivāls Rundāles pilī sāksies ar muzikālu uzvedumu bērniem. Šogad tā nosaukums ir "Brīnišķā pērle", un to ir iedvesmojušas spāņu tautas pasakas un spāņu komponistu senā mūzika. Muzikālais stāsts saistīts ar pērli, kuras dēļ risināsies neparastie notikumi. Tajos būs iesaistīti arī pasakas tēli – skaistā spāņu meitene Ursuleta, ļaunais burvis, princis Alvaro un citi. Pasaka ļaus iepazīt skaisto spāņu mūziku – komponistu Sevastjana Durona, Gaspara Sansa, Alonso Mudarras un Huana del Ensinas sacerētu.

Rundāles pils Baltajā zālē plkst. 16.00 koncerta programma būs veltīta agrīnajiem opermūzikas darbiem. Skanēs lappuses gan no operas žanra celmlauža Monteverdi un viņa tautieša Vivaldi daiļrades, gan fragmenti no franču rokoko meistaru Lullī un Ramo skatuves darbu partitūrām. Īpašs akcents tiks likts uz vairākām Hendeļa opermūzikas pērlēm. Koncertā spēlēs baroka mūzikas orķestris Coin du Roi, dzirdēsim latviešu vokālās mākslas lepnumu – Elīnu Šimku un Sergeju Jēgeru, kuri par sniegumu šajā repertuārā saņēmuši žilbinošas publikas un kritiķu atsauksmes arī tālu aiz dzimtenes robežām. Diriģents Kristians Fratima.

Plkst. 18.00 Rundāles pils Zelta zālē itāļu baroka mūzika izskanēs itāļu baroka ansambļa "Artemandoline" izpildījumā. Ansambļa skanīgais nosaukums tikai daļēji atklāj saspēles dzidrumu un trauslo spēku, kāds rodas, savijoties mandolīnu un ģitāru skaņām. Meklējot seno instrumentu oriģinālus un šodien maz zināmu komponistu – mandolīnu mūzikas autoru – manuskriptus, Artemandoline dibinātājam Huanam Karlosam Muņjozam (Juan Carlos Muñoz) izdevies vienkopus saaicināt izcilākos itāļu un spāņu mandolīnas un ģitāras virtuozus.

Plkst. 20.00 Baltajā zālē baroka orķestris "Collegium Musicum Riga" un mākslinieciskais vadītājs Māris Kupčs priecēs klausītājus ar Latvijā maz iepazītu Francijas karaļa galma mūziku. Koncertā varēs dzirdēt Žana Marī Leklēra opusus – deju svītu no muzikālās traģēdijas "Skilla un Glauks", kas tapusi pēc Ovīdija "Metamorfozēm", kā arī galanto un krāšņo Koncertu vijolei un orķestrim, ko atskaņos viena no ievērojamākajām rumāņu izcelsmes vijolniecēm un Leklēra mūzikas vēstnesēm pasaulē – Mira Glodeanu.

Fransuā Kuperēna sonāti klavesīnam atskaņos latviešu klavesīnists Ernests Neimanis, kurš jau vairākus gadus āmuriņklavieru spēli un klavesīnu apgūst Vīnē.

Savukārt noslēgumā, plkst. 22.00, Rundāles pils dārzā arī šogad skanēs Antonio Vivaldi vijolkoncertu cikls "Gadalaiki" – viens no populārākajiem klasiskās mūzikas opusiem, kas piedzīvojis neskaitāmus ieskaņojumus un interpretācijas visā pasaulē. Šoreiz kamerorķestra "Sinfonietta Rīga" priekšā stāsies jaunais itāļu diriģents Kristians Fratima, solists – vijolnieks Jurijs Revičs.

Biļetes uz šiem un citiem Senās mūzikas festivāla koncertiem nopērkamas "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā.

Tags

Senās mūzikas festivāls
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form