Sergejs Jēgers Ziemassvētkos atskaņos koncertprogrammu 'Ave Maria'
Foto: Publicitātes foto

Pirmajos Ziemassvētkos, 25. decembrī, VSIA "Latvijas Koncerti" aicina baudīt kontrtenora Sergeja Jēgera izpildījumā lūgšanas "Ave Maria", baroka ārijas un Ziemassvētku korāļus.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Koncerts no Rīgas Sv. Jāņa baznīcas norisinās festivāla "Eiropas Ziemassvētki" programmā un klausītājiem tiks piedāvāts bez maksas "Latvijas Koncertu" "Facebook" lapā, kā arī tīmekļa vietnē www.latvijaskoncerti.lv. Koncerta sākums - pulksten 21.

Koncertā piedalīsies ērģelniece Diāna Jaunzeme-Portnaja, vijolniece Agnese Kanniņa un kontrabasists Jānis Stafeckis.

Koncerts sāksies ar pazīstamo Ziemassvētku dziesmu "Ak, tu priecīga". Tās izcelsme saistāma ar 1816. gadu, kad vācu rakstnieks un teologs Johannes Daniels Falks radīja tekstu, kuru viņš apvienoja ar sicīliešu dziesmas melodiju. Savukārt par "Es skaistu rozīt' zinu" tapšanas laiku precīzu ziņu nav, taču pirmās liecības par to rodamas 1599. gadā, kad šīs iemīļotās Ziemassvētku dziesmas notis tika publicētas Ķelnē.

Koncerta programmā līdzās Kamila Sensāna un Vladimira Vavilova kompozīcijām - "Ave Maria" dzirdēsim arī klausītāju iemīļoto melodisko āriju "Caro mio ben", kura ir daudzu dziedātāju repertuārā. Skanēs arī viens no slavenākajiem Sezāra Franka skaņdarbiem – "Panis angelicus", kas ir fragments no viņa 1860. gadā komponētās Mesas, kā arī pazīstamie Ziemassvētku korāļi – "Es skaistu rozīt zinu", "Klusā nakts" un citi.

Tags

Eiropas Ziemassvētki Sergejs Jēgers Ziemassvētki
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form