'Sinfonietta Rīga' debitēs Ķelnes filharmonijā
Foto: Publicitātes foto

Svētdien, 10. martā uz prominentās Ķelnes filharmonijas skatuves kopīgā koncertprogrammā tiksies Valsts kamerorķestris "Sinfonietta Rīga" un pazīstamais franču čellists Žans Gijēns Keirass (Jean-Guihen Queyras). Pie orķestra diriģenta pults – Normunds Šnē. Šī būs orķestra debija prestižajā koncertzālē, portālu "Delfi" informē orķestra pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Koncerta programmā iekļautas igauņu komponista Erki Svena Tīra un norvēģa Rolfa Vallīna skaņdarbi. Tāpat vācu publikas vērtējumam tiks nodoti divi Jozefa Haidna lielformas opusi – Čellkoncerts Do mažorā un viena no meistara Londonas cikla simfonijām.

Franču čellistu Žanu Gijēnu Keirasu latviešu klausītāji ir iepazinuši 2015. gadā, "Sinfonietta Rīga" 10. sezonas atklāšanas koncertā Lielajā ģildē. Virtuozā franču mūziķa un "Sinfonietta Rīga" viesošanās Ķelnē ir likumsakarīgs šīs radošās sadarbības turpinājums.

"Keirasam svarīgs ir izzināšanas prieks, saturiskā daudzveidība, fokusēšanās uz mūzikālā vēstījuma būtību. Keirass uzskata, ka emocionāli spilgtu muzikālo pārdzīvojumu radīšanai nepieciešama komponista, atskaņotājmākslinieka un publikas iekšējās motivācijas sinhronitāte. Šo vienkāršo mācību Keirass guvis sadarbojoties ar leģendāro franču vizionāru, komponistu un diriģentu Pjēru Bulēzu, ar kuru viņu vienojušas ciešas mākslinieciskās saites daudzu gadu garumā," raksta orķestra pārstāvji.

Viena no redzamākajām Eiropas kultūras citadelēm, Ķelnes filharmonija savas durvis klausītājiem vēra 1986. gadā. Pēc arhitektu Pētera Buzmana un Godfrīda Haberera projekta tapušajā ēku kompleksā ietilpst virkne federālas un nacionālas nozīmes kultūras institūcijas: Ķelnes filharmonija, modernās mākslas forums – Ludviga muzejs, Ziemeļreinas-Vestfālenes kino muzejs un Mākslas literatūras bibliotēka. Ēku kompleksa sabiedriski-politisko nozīmību pasvītro arī tās novietojums – līdzās vienai no kristīgās Eiropas nozīmīgākajām sakrālajām celtnēm – Ķelnes katedrālei.

Meklējot koncertzāles ideālo akustisko risinājumu, Buzmans un Haberers zāles plānojumam piešķīra amfiteātra formu, savukārt ēkas eksterjers vērtējams kā viens no hrestomātiskākajiem postmodernisma arhitektūras paraugiem Vācijā.

Kopš 2011. gada Ķelnes filharmonijā norisinās jaunajai mūzikai veltītais festivāls "Acht Brücken", bet dažāda žanra mūzikas klausītājiem filharmonija ik gadu piedāvā ap 400 koncertprogrammu.

"Sinfonietta Rīga" arī iepriekš ir viesojies vairākās Vācijas koncertzālēs. 2015. gadā kopā ar vijolnieci Vinetu Sareiku Normunda Šnē vadītais kolektīvs uzstājās "Alte Oper" Frankfurtē pie Mainas. Šajā pašā gadā Rīgas mūziķi kopā ar vijolnieci Baibu Skridi viesojās Hamburgas "Laeieszhalle" un Minhenes Herkulesa zālē. Savukārt 2017. gadā festivāla "Lux Aeterna" atklāšanas koncertā "Sinfonietta Rīgā" uz jaunatklātās Elbas filharmonijas skatuves stājās kopā ar Latvijas Radio kori.

Tags

Normunds Šnē Sinfonietta Rīga
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form