'Skaņu mežs' izziņo visu šā gada festivāla programmu
Foto: Miguel Angel Regalado

Nepieradinātās mūzikas festivāls "Skaņu mežs 2016", kas notiks no 13. līdz 16. oktobrim, izziņo visu programmu, kas šogad sastāvēs no 21 priekšnesuma – to ilgums robežosies no piecpadsmit minūtēm līdz piecām stundām, un seši no tiem būs audiovizuāli, portālu "Delfi" informē festivāla rīkotāji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Līdzās tādiem jau iepriekš izziņotiem mūziķiem – nozīmīgajam IDM duetam "Autechre", eksperimentālā hip-hopa māksliniekam Zebra Katz un grupai "King Midas Sound + Fennesz" festivālā uzstāsies arī psihedēliskā dream pop projekts "Tropic of Cancer", post-grime producents M.E.S.H., viens no "jaunās sarežģītības" pamatlicējiem, komponists Maikls Finisijs (Michael Finnissy), tumšā tehno projekts "Vatican Shadow" un vairāki citi. Notiks arī komponistes Santas Ratnieces stīgu kvarteta "Silsila" Latvijas pirmatskaņojums.

13. oktobrī, plkst. 18.00 festivāls tiks atklāts ar īpašu bezmaksas pasākumu Mākslas muzejā Rīgas Birža – telpas ātrijā amerikāņu laikmetīgās mūzikas interprets R. Endrjū Lī (R. Andrew Lee) izpildīs piecas stundas garo komponista Denisa Džonsona (Dennis Johnson)klavierdarbu "November" (1959.), kas izrasījis strīdus muzikologu vidū – tā varētu būt bijusi pati pirmā amerikāņu minimālisma kustības kompozīcija, apsteidzot LaMontu Jangu, kurš tiktāl ticis uzskatīts par šī virziena tēvu un kurš atzina, ka iespaidojies no šīs kompozīcijas.

14. un 15. oktobrī festivāls noritēs mūzikas namā "Daile" – abi vakari sāksies plkst. 20.00. Pirmajā no šiem diviem koncertvakariem priekšnesumu sniegs eksperimentālās mūzikas supergrupa, kurā apvienojies basu mūzikas producenta The Bug ansamblis "King Midas Sound" un glitch elektronikas meistars Fennesz. Tāpat šajā vakarā uzstāsies ASV frīdžeza ikona Čārlzs Geils (Charles Gayle) – ugunīgs tenorsaksofonists, kas, pavadīdams vairākas desmitgades kā bezpajumtnieks, guva atzinību 1980. gados. Viņš spēlēs kopā ar britu improvizētājiem – bundzinieku Rodžeru Tērneru (Roger Turner) un vairākkārtējo festivāla viesi, kontrabasistu Džonu Edvardsu (John Edwards). Koncerts uztverams par īpašu, jo, personīgu (ne muzikālu) iemeslu dēļ, šī trijotne visdrīzāk nekad vairs nespēlēs kopā.

Notiks arī komponistes Santas Ratnieces stīgu kvarteta "Silsila" Latvijas pirmatskaņojums – darbs ticis rakstīts īpaši ansamblim Kronos Quartet, bet "Skaņu mežā" to izpildīs kvartets "ReDo". Klaviermūzikas koncertu sniegs arī komponists un pianists Maikls Finisijs (Michael Finnissy), kas tiek uzskatīts par vienu no diviem nozīmīgākajiem cilvēkiem tā saucamās "jaunās sarežģītības" skolas tapšanā. Vakaru noslēgs tumšā tehno projekts "Vatican Shadow" – tā darbinātājs ir izdevniecības "Hospital Productions" vadītājs Dominiks Fernovs (Dominick Fernow), pazīstams arī ar projektu "Prurient".

15. oktobrī gaidāma eksperimentālā hip-hopa mākslinieka Zebra Katz uzstāšanās. Vakaru turpinās sapņaini psihedēliskā popa projekts "Tropic of Cancer", kā arī Oklendas brīvformas mūzikas duets "Black Spirituals", kas, saskaņā ar žurnālā "The Wire" pausto, apvieno laikmetīgās mūzikas prakses ar neskaitāmām eksperimentālās mūzikas formām, piedāvājot līdz šim nebijušu improvizētās mūzikas modeli. Atzīmējot savu 70. jubileju, otro koncertu šīgada festivāla ietvaros sniegs perkusionists Rodžers Tērners, šoreiz improvizējot kopā ar analogo sintezatoru spēlētājuTomasu Lenu (Thomas Lehn).

Abos vakaros piedalīsies vairāki mākslinieki no "Skaņu meža" līdzkoordinētās Eiropas novatoriskās mūzikas platformas "Shape" – zviedrs Peders Manerfelts (Peder Mannerfelt), kurš producējis tādus projektus kā "Fever Ray" un "Blonde Redhead", ar savu savdabīgi humorpilno audiovizuālo šovu; elektroniskās mūzikas komponiste Klāra Lūisa (Klara Lewis), kuras mūziku publicē "Editions Mego" – austriešu izdevniecība, ar ko "Skaņu mežs" ir sastrādājies jau vairāk nekā desmit gadus; M.E.S.H. - viens no Berlīnes novatoriskās dīdžeju un producentu apvienības "Janus" dalībniekiem, kas veicinājis šobrīd aktuālo post-grime skaņu, deju mūzikas elementus apvienojot ar brīvi asociatīviem citātiem, neparedzamām skaņdarbu struktūrām un klasiskām elektro-akustiksās kompozīcijas iezīmēm; avangarda trip-hopa un ambientās mūzikas kvartets "Killing Sound", kurā apvienojušies trīs producenti no kustības "Young Echo", kā arī spoken word dzejnieks Česters Džailzss (Chester Giles).

16. oktobrī festivāls dosies izbraukumā ārpus Rīgas, un Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā piedāvās Tomasa Lena un M.E.S.H. priekšnesumus.

12. novembrī, plkst. 20.00 pēc teju mēnesi ilga pārtraukuma "Skaņu mežs" atgriezīsies mūzikas namā "Daile", kur uzstāsies nozīmīgais britu IDM duets "Autechre" no izdevniecības "WARP" – mūziķi, uz kuru viesošanos Rīgā festivāls cerējis jau kopš saviem pirmsākumiem. Dueta priekšnesumu ievadīs trokšņu mūziķis Rasels Hasvels (Russell Haswell), kas kļuvis pazīstams, pateicoties radikālām agrīnām publikācijām jau minētajā izdevniecībā "Editions Mego".

Biļetes un abonementus uz festivāla koncertiem iespējams iegādāties "Biļešu servisa" kasēs, kā arī internetā.

Tags

Skaņu Mežs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form