Šogad 45 gadu jubileju svinēs bērnu vokālais ansamblis 'Dzeguzīte'
Foto: Kaspars Balamovskis "Dzeguzīte"

Šogad 9.maijā ar koncertu 45 gadu jubileju svinēs bērnu vokālais ansamblis "Dzeguzīte". Koncerta programmā skanēs tikai un vienīgi komponista Raimonda Paula dziesmas, to vidū būs labi pazīstami un iemīļoti, kā arī vairāki jauni skaņdarbi un popuriji. Klausītāju iemīļotās "Dzeguzītes" koncertgrupas 13 dalībnieku vidū tagad jau ir kādreizējo dzeguzēnu bērni, un visu šo laiku, kopš 1972.gada, ansambli vada Daila Martinsone.

Koncerta pirmajā daļā par godu Raiņa jubilejai skanēs cikls "Baltās dziesmas", ar kuru pirms 40 gadiem sākās "Dzeguzītes" sadarbība ar komponistu Paulu. Cikla dziesma "Putniņš uz zara" ar vārdiem "Kas manim kaitēja putniņam būt" kļuvusi par šī Latvijā vispopulārākā bērnu vokālā ansambļa vadmotīvu.

Tāpat šogad jubilejā tiks godināta arī dzejniece Aspazija, kuras dzeja 1980.gadā izmantota Paula piecu dziesmu ciklā, kura vispopulārākā daļa ir "Circenīša Ziemassvētki". Cikls tiks atskaņots kopā ar jauno, talantīgo dziedātāju Mārtiņu Ruski, kuram šī ir pirmā muzikālā sadarbība ar "Dzeguzīti".

Jubilejas koncerta otrajā daļā "Dzeguzīte" nodziedās ne vien savus zināmākos hitus, bet arī mazāk dzirdētas Paula dziesmas, kas radītas Leļļu teātra izrādei "Brālītis un Karlsons, kas dzīvo uz jumta". Skanēs arī albuma "Lidojums ar gaisa balonu" melodiju popurijs, pirmatskaņojumu piedzīvos vairāki īpaši šim koncertam radīti Paula jaundarbi, kā arī izrādes "Sudraba slidas" melodiju popurijs.

Latvijas radio vismazāko bērnu vokālā ansambļa pirmsākumi meklējami 1970.gada vasarā, kad tika izsludināts pirmais dalībnieku konkurss un toruden Aldas Strazdas vadībā sākās darbs pie ierakstiem.

1972.gadā ansambļa vadību pārņēma Aldas māsa, diplomēta mūzikas pedagoģe un kordiriģente Martinsone, kuras vadībā "Dzeguzīte" darbojas visus šos gadus. Ansambļa kontā ir sadarbība ar labākajiem Latvijas dziesmu autoriem un solistiem, izdotas skaņuplates un neskaitāmi albumi, koncertu skaits mērāms tūkstošos.

45.jubileju ansamblis "Dzeguzīte" svinēs kinoteātra "Splendid Palace" Lielajā zālē 9.maijā plkst.14.

Tags

Dzeguzīte Splendid Palace

Comment Form