Šonedēļ ar džeza koncertu noslēgsies Dzintaru koncertzāles vasaras sezona
Foto: Publicitātes foto

Trešdien, 27. augustā, plkst. 19:30 Dzintaru koncertzāle aicina uz šīs vasaras spožāko džeza notikumu – sezonas noslēguma koncertu ar Maestro Raimondu Paulu un Latvijas Radio bigbendu. Koncerta īpašie viesi – jaunā džeza dziedātāja Kristīne Prauliņa un trompetes virtuozs no Zviedrijas Lasse Lindgrēns.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Dzintaru koncertzāles sezonas noslēguma koncerts skatītājiem piedāvās iepazīt Latvijas Radio bigbenda dažādās skanējuma iespējas, kas ir tikpat spilgtas kā tuvojošās rudens dabas krāsas - mūsdienīgajās Kārļa Vanaga un Māra Jēkabsona kompozīcijās atklāsies kolektīva laikmetīgums, kā popmūzika skan bigbenda izpildījuma dzirdēsim populārās zviedru grupas ABBA dziesmu apdarēs kopā ar solistu Lasu Lindgrēnu, bet Maestro Raimonds Pauls mūs iepazīstinās ar ciklu "Jaunās latviešu džeza dziesmas", kur soliste būs talantīgā Kristīne Prauliņa.

Latvijas Radio bigbends, uzstājoties ar pasaules līmeņa džeza zvaigznēm, izpelnījies neviltotus komplimentus par savu kvalitatīvo skanējumu un spēles manieri, bet, ja ar viņiem kopā muzicē arī Raimonds Pauls un viņa izvēlētie solisti, tad muzikāls baudījums ir garantēts.

Jaunais latviešu talants Kristīne Prauliņa savas muzikālās gaitas sākusi kā dziedātāja Rīgas gospeļkorī, taču spēcīgā balss meitenei ļāvusi kļūt par atzītu solisti. 2013. gadā Kristīne atzīta par labāko izpildītāju ielu sporta un kultūras kustības "Ghetto Games" vokālajā konkursā, kur balvā saņēma iespēju filmēt videoklipu džeza mūzikas dzimtenē Ņujorkā. Pirms pāris mēnešiem meitene kļuvusi arī par Starptautiskā džeza mākslinieku konkursa "Riga Jazz Stage 2014" Grand Prix ieguvēju, izpelnoties tieši džeza ekspertu atzinību un novērtējumu.

2013. gada izskaņā Kristīne jau piedalījusies vairākos Latvijas Radio bigbenda un Maestro Raimonda Paula koncertos, bet tagad strādā pie sava pirmā albuma ar īpaši viņai sakomponētām Maestro Raimonda Paula džeza kompozīcijām latviešu valodā, kas tiks izdots 2015. gadā.

Zviedru džeza trompetes virtuozs Lasse Lindgrēns pievērsies šim instrumentam, iedvesmojoties no leģendārā trompetista Luija Ārmstronga, kura izpildījumu piecu gadu vecumā pirmo reizi dzirdējis pa radio. Lindgrēns apguvis tromepetes spēli Stoholmas Karaliskajā mūzikas koledžā, spēlējis dažādu bigbendu sastāvos - Danish Radio Big Band, Bohuslän Big Band, Bohuslän Big Band, kā arī vadījis pats savus sastāvu - "Outfront" un Bigbendu kopā ar trombonistu un komponistu Bobu Brūkmeijeru. Koncertā dzirdēsim, kā Lasses trompetes dziedošajā izpildījumā skanēs kādreiz tik populārās zviedru grupas "ABBA" dziesmas.

Raimonds Pauls ar Latvijas Radio bigbendu kopā uzstājas bieži, pat savas jubilejas koncertu šī gada janvārī Maestro uz skatuves svinējis kopā ar sev tik tuvo kolektīvu. Maestro neatkārtojamais spēles stils un piesitiens, perfektā muzikālā stila izjūta un nepārspējamais humors visiem mūziķiem, kam dota iespēja ar viņu sadarboties, paver plašas izaugsmes iespējas un profesionālu attīstību.

Latvijas Radio bigbends ir ievērojamākais Latvijas džeza kolektīvs un no 2013. gada, pēc 16 gadu pārtraukuma, leģendārais kolektīvs atkal uzsācis aktīvu darbību. Latvijas Radio bigbenda direktors ir mūziķis un producents Māris Briežkalns, kolektīva muzikālais vadītājs, diriģents un aranžētājs - Kārlis Vanags, bet par orķestra māksliniecisko vīziju gādā - Maestro Raimonds Pauls.
Latvijas Radio bigbends ir dibināts 1966. gadā ar nosaukumu "Latvijas PSR televīzijas un radio estrādes orķestris". 1992.gadā tas tika pārdēvēts par Radio vieglās un džeza mūzikas orķestri. Tā pirmais vadītājs un diriģents bija komponists Ringolds Ore, bet no 1968.gada līdz 1991.gadam - vijolnieks un aranžētājs Alnis Zaķis. Latvijas Radio bigbendu vadījuši arī Raimonds Pauls un Gunārs Rozenbergs. Vienīgais profesionālais džeza orķestris Latvijā tika likvidēts 1996.gadā. Pēc tā likvidācijas džeza kustības attīstību Latvijā uzņēmās festivāls "Rīgas Ritmi". Šobrīd Latvijas Radio bigbends darbojas valsts SIA "Latvijas Koncerti" un festivāla "Rīgas Ritmi" paspārnē uz projektu principa.

Latvijas Radio Bigbends piedāvā klausītājiem izbaudīt kvalitatīvus džeza mūzikas koncertus un ierakstus, sadarbojoties ar pasaules klases māksliniekiem, to vidū – itāļu vokāliste Roberta Gambarini, džeza vokālists Kurts Elings, bundzinieks Džodžo Maijers, vokālā grupa "New York Voices", vairākkārtējs Grammy balvu ieguvējs Rendijs Brekers.

Dzintaru koncertzāle ir viena no pirmajām atvērta tipa koncertzālēm Latvijā, bet tās akustiskais un konstruktīvais risinājums ir viens no labākajiem sasniegumiem šajā jomā. Savukārt mazā (slēgtā) Dzintaru koncertzāles zāle ir novērtēta kā nozīmīgs kultūras vēstures piemineklis un šobrīd tiek restaurēta, lai tajā varētu radīt laikmeta prasībām atbilstošu komforta līmeni gan koncertu apmeklētājiem, gan izpildītājiem kā ziemas, tā vasaras sezonā.

Tags

Dzintaru koncertzāle Kristīne Prauliņa Latvijas Koncerti Latvijas Radio bigbends Raimonds Pauls Rīgas Ritmi
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form