Spīķeros uzstāsies 'Tumsa' un 'So Lucid Electric Feel'
Foto: Publicitātes foto. Grupa "Tumsa"

Spīķeru kvartāla brīvdabas koncertā trešdien, 24. augustā, uzstāsies pašmāju grupa "Tumsa", kā arī jaunā psihodēliskā blūzroka apvienība "So Lucid Electric Feel", portālu "Delfi" informē koncerta rīkotāji.

Šī gada 4. janvārī grupai "Tumsa" apritēja 25. pastāvēšanas gads. "Tumsa" aizsākās 1991. gadā – Liepājā, kad grupu dibināja basģitārists Jānis Daugalis. 1995. gada beigās grupai pievienojās tobrīd tikai 18 gadu jaunais Mārtiņš Freimanis, kurš palēnām izvirzījās par grupas līderi un galveno dziesmu autoru, kāds viņš arī bija līdz 2011. gada 27. janvārim, kad pameta šo pasauli.

Pēc pusgada klusēšanas un pārdomām, grupai "Tumsa" aizsākās jauns dzīves posms. 2011. gada septembrī "Tumsai" pievienoties un ieņemt solista vietu piekrita grupas sens cīņu biedrs, no "Putnu balles" laikiem, Valters Frīdenbergs, un grupa "Tumsa" jaunā sastāvā atkal atgriežas aktīvajā koncertdzīvē.

Šo divdesmit piecu gadu laikā "Tumsa" ir izdevusi septiņus studijas albumus un vairākus desmitus veiksmīgus radio hitus, nospēlēti vairāk nekā 700 koncerti. Pēc mūzikas kritiķu domām šo gadu laikā "Tumsa" ir kļuvusi par vienu no populārākajām pašmāju grupām un teju nacionālas nozīmes jēdzienu, par kuru katram latvietim ir savs viedoklis. Daudzas no "Tumsas" dziesmām, šo gadu laikā, ir pārvērtušās par "tautasdziesmām", kuras zina un līdzi dzied ikviens.

Koncerta ieskaņā uz Spīķeru brīvdabas skatuves uzstāsies jaunā grupa "So Lucid Electric Feel". Psihodēliskā blūzroka grupa, kas izpilda oriģinālmūziku angļu valodā. Grupas mūzikā liela nozīme ir improvizācijai, līdz ar to katra uzstāšanās ir unikāla. Kā paši mūziķi saka: "Spēlējot, nekoncentrējamies tik ļoti uz to, kā dziesma skan ierakstā, vairāk ļaujamies konkrētā mirkļa sajūtām."

Spīķeru kvartāla laukums atrodas Maskavas ielā 8. Pasākuma sākums no plkst. 19.00. Ieeja bez maksas.

Tags

Grupa Tumsa Mārtiņš Freimanis Spīķeru kvartāls Valters Frīdenbergs

Comment Form