Spīķeru koncertzālē ar dažādiem pasākumiem popularizēs taustiņinstrumentus
Foto: Publicitātes attēli

Rudens kamermūzikas festivāla ietvaros VSIA "Latvijas Koncerti" 29. septembrī aicina uz "Pianomania" - kamermūzikas dienu Spīķeru koncertzālē, kur no pl. 12.00 līdz pat pusnaktij dažādu paaudžu un gaumju mūzikas mīļotājus gaida ceļojums taustiņinstrumentu pasaulē.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Plkst.12.00 sāksies pasākums bērniem, kur jau no no sešu gadu vecuma mazuļi tiek aicināti uz "Taustiņspēli", kurā klavieres sauks mazos un lielos pianistus spēlēt un saspēlēt. Notiks mīklu minēšana un eksperimenti. "Taustiņspēle" būs gan koncerts, gan jautra rotaļa, gan radošā darbnīca visiem zinātkārajiem bērniem.

Savukārt plkst.14.00 varēs noskatīties dokumentālo filmu "Pianomania", kas ir emocionāls stāsts par prasmīgo Steinway & Sons klaviermeistaru Stefanu Knipferu, kurš strādā ar labākajiem koncertflīģeļiem un izcilākajiem pianistiem, mēģinot izdabāt viņu visneiedomākajām vēlmēm ideālā skanējuma meklējumos.

Pasākumu "Pianomania" plkst.16:00 turpinās klavesīniste Ieva Saliete, kura aicina uz pirmskoncerta taustiņsarunu "Klavesīns un smaržas", bet koncertprogramma "Skaņas un smaržas vakara gaisā" sāksies plkst.17:00. Tajā skanēs franču baroka un mūsdienu mūzikas dialogs, mijoties Ramo, Kuperēna, D'Anglbēra, Ruajē skaņdarbiem ar somietes Sāriaho, japāņa Takemicu, ungāra Ligeti un latvieša Pētera Vaska opusiem.

"Aromātiskiem pūderputekļiem nosmaržo franču baroka klavesīnvinjetes; svaiguma vēsmām nodvesmo lietus Japānas mežos un slepeno dārzu labirinti Helsinku meridiānā... Mūzikas smarža – tās ir mūsu nostalģiskās atmiņas un pēkšņie pārsteigumi", tā par koncertprograamu raksta muzikologs Orests Silabriedis.

Plkst.19.00 pianists Juris Žvikovs aicina uz pirmskoncerta taustiņsarunu "Klavieres un anatomija".

Ar koncertu "Džons Keidžs. Audiovizuāla performance četrām klavierēm" plkst.20:00 tiks sumināts amerikāņu modernās mūzikas guru – Džons Keidžs simtajā dzimšanas dienā.

Keidžs bija eksperimentētājs un jaunu tembru meklētājs. Viņam patika "pārbūvēt" instrumentus, tos pielāgojot savām skaniskajām idejām.

"Džons Keidžs pārvarēja sevī komponistu, lai mums nebūtu garlaicīgi – rīkoja performances un hepeningus, apbrīnoja klusumu un cīnījās par skaņas cilvēktiesībām, komponējot un preparējot. Te nagliņa, te saitīte, šite slāpēsim, šite zāģēsim – rau, flīģeļa skelets pārvērsts līdz nepazīšanai", stāsta Orests Silabriedis.

Koncertā pianists Juris Žvikovs sēdīsies pie četrējām klavierēm – parastām, rotaļu un divām sagtavotām. Šo priekšnesumu papildinās Antona Freimaņa iestudētā kustību performance.

Plkst. 22.00 koncertā "Izsmalcināti nepakļāvīgs franču džezs" varēs noklausīties spožā franču džeza pianista Benuā Delbeka Trio no Francijas. "Spožs, saprātīgs, spurains, nepakļāvīgs" – tā Eiropas un ASV laikraksti sauc franču džeza pianistu Benuā Delbeku. Vai arī – "neparasts preparēto jeb sagatavoto klavieru zeltkalis. Saturiski piepildīts čili. Viņa džeziskajās improvizācijās Ņūorleānas klasika savienojas ar Ligeti un Keidža cienīgu izteiksmes līdzekļu arsenālu".

"Pianomania" vizuālā tēla autore – māksliniece Linda Lūse, režisors – Roberts Rubīns. Īpašā dāvana klausītājiem – biļetes cena uz katru notikumu- divi lati. Biļetes uz "Pianomania" pasākumiem un citiem Rudens kamermūzikas festivāla koncertiem nopērkamas "Biļešu paradīzes" kasēs.

Tags

Latvijas Koncerti Roberts Rubīns Rudens kamermūzikas festivāls
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form