Stāsts par bohēmu un skatuvi – leģendārās Kultūras akadēmijas studentu grupas
Foto: Publicitātes foto

Piektdien, 20. maijā, viens no stūrakmeņiem Latvijas izglītības sistēmā – Latvijas Kultūras akadēmija (LKA) – rīko 25 gadu jubilejas salidojumu, kurā piedalās ne vien absolventi un darbinieki, bet muzicē arī akadēmijā izaugušo skatuves mākslinieku dibinātās grupas.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pēdējo 25 gadu laikā LKA ieņem īpaši būtisku vietu Latvijas kultūras dzīvē, tajā trenētie aktieri ir redzami uz visas Latvijas teātru skatuvēm, kā arī akadēmijas skolu izgājušie dramaturgi un režisori gūst starptautisku atzinību. Zināms, ka LKA dzīvē nozīmīgs ir godalgotais jauktais koris "Sōla", taču akadēmija izceļas arī ar studiju laikā neatkarīgi veidotām mūzikas grupām. Daudzas no tām kļūst par studentu bohēmas centru un reizēm pat sasniedz komerciālus panākumus.

Vairākas no "akadēmijas bērnu" grupām pastāvējušas vien īsu brīdi, tādēļ salidojums ir vienreizēja iespēja visiem Latvijas mūzikas dzīves mīlētājiem – gan tiem, kuri grupas atceras un pazīst, gan jauniem klausītājiem. Portāls "Delfi" piedāvā iepazīties ar sešām talantīgām un atraktīvām muzikālām apvienībām, kuru izveide cieši saistīta ar Latvijas Kultūras akadēmiju.

Tags

Gapoljeri Latvijas Kultūras akadēmija Suņa stunda Varis Piņķis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form