Tiešraidē no Dzintaru koncertzāles skanēs Raimonda Paula dzimšanas dienas koncerts
Foto: Publicitātes foto

Otrdien, 12. janvārī, ar krāšņu koncertprogrammu Dzintaru koncertzālē tiks svinēta Maestro Raimonda Paula 85. jubileja. Ņemot vērā publisko pasākumu ierobežojumus, šogad Maestro dzimšanas dienas koncerts būs skatāms attālināti – televīzijas kanālā "ReTV". Koncerta sākums pulksten 21.25.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā informē koncerta organizatori, jubilejas pasākumā uz skatuves kāps mūziķi, ar kuriem Raimondam Paulam izveidojušās īpašas muzikālas draudzības vairāku gadu garumā. Līdzās Maestro pie klavierēm uzstāsies dziedātāji Dināra Rudāne un Ance Krauze, Intars Busulis, Daumants Kalniņš, pasaulslavenais tenors Aleksandrs Antoņenko, vokālā grupa "Framest" un Latvijas Radio bigbends. Ar katru no viņiem Maestro iestudējis dažādas koncertprogrammas un ieskaņojis albumus. Koncerts ļaus ielūkoties skaistākajos mirkļos no viņu kopprojektiem, uzsver rīkotāji.

Raimonds Pauls ir viena no nozīmīgākajām latviešu kultūras personībām, kura melodijas aizskanējušas un ieguvušas popularitāti tālu aiz Latvijas robežām. Savā bagātajā un ilgajā skatuves dzīvē Pauls koncertējis ar leģendārām personībām un estrādes zvaigznēm, kuru balsīm viņš ir sakomponējis hrestomātiskas latviešu mūzikas lappuses. Sadarbība ar atšķirīgu paaudžu dziedātājiem vienmēr bijusi viena no Paula svarīgākajām radošajām izpausmēm. Viņš plašākai publikai parādījis ne vienu vien daudzsološu skatuves talantu.

Šajā jubilejas reizē skanēs kompozīcijas no dažādiem Raimonda Paula daiļrades periodiem un koncertprogrammām izcilu latviešu dziedātāju izpildījumā. Dināra Rudāne un Ance Krauze ir spilgtas skatuves personības ar spēcīgām balsīm, un viņu talantu Maestro vienmēr augstu vērtējis. Intaru Busuli kā 27 gadus vecu jaunekli izrādē "Kabarē" ievērojis tieši Raimonds Pauls, izsakot piedāvājumu startēt konkursā "Jaunais vilnis", kas bija Intara Busuļa popularitātes sākums. Ar pasaulē slaveno opertenoru Anatoliju Antoņenko Maestro īstenoja īpašu koncertprogrammu pagājušajā vasarā, bet ar Daumantu Kalniņu un vokālo grupu "Framest" piedzīvoti daudzi koncerti un pirmatskaņoti jauni skaņdarbi. Dziedātājus pavadīs vienmēr uzticamais Raimonda Paula skatuves partneris – Latvijas Radio bigbends, kura patrons ir pats Maestro.

Koncertā skanēs populārās Maestro dziesmas ar Jāņa Petera vārdiem, kurās savijas romantiska pasaules izjūta, dzimtenes mīlestība un gaiša nostalģija, tāpat arī dziesmas, kas tapušas ar Guntara Rača vārdiem. Skanēs latviešu tautas dziesmu aranžējumi, bet džeza noskaņas un neatkārtojamā Paula klavierspēle atklāsies fragmentos no ekspresīvās svītas "Melnās krāsas" un cikla "Iespaidi". Jubilejas koncertu papildinās balādes ar Imanta Ziedoņa un Jevgeņija Jevtušenko vārdiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tags

Ance Krauze Dināra Rudāne Dzintaru koncertzāle Intars Busulis Raimonds Pauls
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form