Tiešraidē no 'Gora' skanēs koncerts 'Osokins – Bēthovenam'
Foto: Tatjana Vlasova

Piektdien, 7. maija vakarā, pulksten 19 tiešraidē no Latgales vēstniecības "Gors" skanēs pianista Andreja Osokina soloprogramma "Osokins – Bēthovenam".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā informē Latgales vēstniecības mārketinga speciāliste Kristīne Valeniece, programmā būs klausāma, ne tikai Ludviga van Bēthovena mūzika, bet arī Roberta Šūmaņa, Friderika Šopēna, Sergeja Rahmaņinova skaņdarbi. Kā koncerta intriga tiek pieteikts Kristapa Pētersona Bēthovenam veltītā skaņdarba pirmatskaņojums un saruna ar komponistu.

"Gora" mākslinieciskās un pasākumu nodaļas vadītāja Ilona Rupaine par gaidāmo koncertu stāsta: "Soloprogramma tapusi par godu Ludviga van Bēthovena 250. jubilejai. Ierobežojumu dēļ jau 2020. gadā plānotais koncerts klātienē diemžēl tika atcelts. Tomēr šogad tas tomēr notiks – cerībā, ka tiešsaistes satikšanās ar mākslinieku spēs klātienes pasākumu gaidīšanu padarīt nedaudz vieglāku. Koncertprogrammā līdzās zināmākajai Bēthovena fantāzijai "Sonata quasi una fantasia" jeb Mēnesnīcas sonātei skanēs vēl divu 2020. gada jubilāru – Roberta Šūmaņa un Friderika Šopēna romantiska apcerīguma un mīlas jūsmas pārņemtās miniatūras, Sergeja Rahmaņinova jaunības sacerējums – zvanu skaņām piesātinātā Prelūdiju dodiēz minorā, kā arī trausli maigā solo dziesmas "Ceriņi" transkripcija klavierēm."

Par tiešraides pārsteigumu, Kristapa Pētersona Bēthovenam veltīto skaņdarbu, Andrejs Osokins saka: "Man būs liels gods Latgales vēstniecībā "Gors" pirmatskaņot Kristapa Pētersona veltījumu Bēthovenam. Manuprāt, šis komponista darbs ir ļoti vērtīgs pienesums latviešu klaviermūzikas pūrā. Kristapa Pētersona mūzikas valodas intonatīvā novitāte tieši atbilst šo vārdu fonētiskajai saspēlei, jo viņa Veltījumā Bēthovenam klasisko skanējuma vērienu Pētersons paplašina, tam pievienojot savu skaņraža fantāziju caur plaukstu un pirkstu piesitieniem, klauvējieniem un pieskārieniem, it kā modinot arvien jaunas klavieru dimensijas."

Pianists Andrejs Osokins izceļas ar savu daudzpusību – gan kā spilgts un harizmātisks solists Berlīnes filharmonijā un citās lielākajās Eiropas koncertzālēs sadarbībā ar izciliem pasaules orķestriem, gan solo programmās un laikmetīgās mūzikas interpretācijās. Andrejs ir arī uzticams skatuves partneris operdziedātājām Marinai Rebekai un Inesei Galantei, un aizrautīgs kamermūziķis ansamblī. Pianists plūcis laurus nozīmīgos pianistu konkursos, tostarp Artura Rubinšteina Starptautiskajā pianistu konkursā Telavivā, Longas-Tibo Starptautiskajā konkursā Parīzē, Līdsas Starptautiskajā pianistu konkursā un Karalienes Elizabetes Starptautiskajā pianistu konkursā Briselē.

"Bēthovena mūzikai veltīto koncertu es gaidu ar īpašu satraukumu un saviļņojumu. Kopā ar klausītājiem vērosim Bēthovena monumentālās personības ietekmi uz visu turpmāko Eiropas mūzikas attīstību," tā Andrejs Osokins.

Tiešsaistes koncerts "Osokins – Bēthovenam" un saruna būs klausāmi un skatāmi "Gors" mājaslapā un sociālajā tīklā "Facebook".

Tags

Andrejs Osokins Gors (Latgales vēstniecība)
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form