Uz festivāla 'Laba Daba' lielās skatuves šogad – Lee 'Scratch' Perry un citi
Foto: Publicitātes foto

Ikgadējais mūzikas festivāls "Laba Daba" izziņo pirmos mūziķus, kas no 1. līdz 3.augustam uzstāsies festivālā. Šogad uz sešām skatuvēm koncertus sniegs mūziķi no Jamaikas, Igaunijas, Izraēlas, Ukrainas, Krievijas, Kanādas, Lielbritānijas un klausītāju zināmās pašmāju grupas.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā vēsta festivāla rīkotāji, kā pirmo no pasākuma lielākajām zvaigznēm, "Laba Daba" piedāvā leģendāro regeja izpildītāju, producentu un daudzu jau par klasiku kļuvušu dziesmu autoru Lee "Scratch" Perry. Dzimis 1936. gadā Jamaikā, Lee "Scratch" Perry ir viena no harizmātiskajām personībām regeja mūzikā un viens no tās veterāniem. Savu pirmo albumu ierakstījis 1969. gadā, jau 1973. gadā, lai iegūtu pilnīgu kontroli pār savu mūzikas produkciju, Perry uzbūvējē ierakstu studiju savas mājas sētā, ko nosauc par "The Black Ark". Lee "Scratch" Perry producējis tādus ievērojamus regeja mūziķus kā Bob Marley un "The Wailers", "The Heptones", "The Congos", Max Romeo un citus.

Daudzi mūziķi uzskata par dub mūzikas galveno virzītājspēku un žanra stūrakmeni. 2003. gadā Lee "Scratch" Perry saņēma prestižo "Grammy" balvu par labāko regeja albumu, savukārt 2013. gadā mūziķa balsi un īpaši atlasītu mūzikas kolekciju, kā arī paša skaņdarbus, izmantoja populārās videospēles "Grand Theft Auto V" skaņu celiņā.

Citi no pirmajiem ārvalstu mūziķiem, kuri kāps uz festivāla skatuves, ir vēlajos deviņdesmitajos dibinātā grupa no Krievijas ''Theodor Bastard''. Grupas lepnums ir solistes Yana Veva retais balss tembrs. Viņa pielieto vokālo paņēmienu, kas dziedājumu padara līdzīgu tradicionālam arābu un indiešu mūzikas skanējumam.

Uz pārējām festivāla skatuvēm Krievijas grupai pievienosies jautrā 2003. gadā Tallinā dibinātā regeja apvienība ''Mostband'', izraēliešu pusakustiskais duets ''Bill&Murray'', festivālā jau reiz pabijušie ukraiņi ''Spiritual Seasons'', bet no pašmāju mūziķiem šogad uzstāsies 1998. gadā dibinātā apvienība "Oroboro", NIls Īle un "Afro Ambient", "Suņa stunda", "Iļģi", "Oranžās brīvdienas", "Striķis", "Starmetis" un "Gaujarts". Leģendārajiem "Zig Zag" šogad pievienosies Gvido Linga un šādā sastāvā grupa uzstāsies tikai vienu reizi - festivālā "Laba Daba".

Festivālā būs iespēja klātienē vērot arī "Das Sontags Legion", "The Black Tea", "Dust Devil Drive", folkmūzikas apvienības "Vecpilsētas dziedātāji" un "Nepieradinātā folka orķestris", jauno rokgrupu "Omerta", perspektīvo elektroniskās mūzikas mākslinieku Kodek un hip-hop izpildītāju Jacques of S'T'A.

Festivāla organizatori norāda, ka darbs pie mūziķu piesaistes vēl turpinās un drīzumā gaidāmi patīkami pārsteigumi gan rokmūzikas, regeja un folka, gan elektroniskās mūzikas strāvojumos. Biļešu tirdzniecība sekmīgi noris jau kopš decembra, un lielākie festivāla fani jau tikuši pie kārotajām ieejas kartēm. Biļetes pieejamas visās biļešu servisa kasēs un www.bilesuserviss.lv.

Tags

Gaujarts Oranžās brīvdienas Zig Zag
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form