VAK 'Latvija' mākslinieki izdziedās svētku koncertprogrammu bērniem
Foto: Juris Zīģelis

28. un 29. decembrī Valsts Akadēmiskā kora "Latvija" mājvietā – Zirgu ielas koncertzālē notiks četri kora mākslinieku koncerti "Svētki kora pilī". Koncerti notiks abās dienās pulksten 15.00 un 17.00, portālu "Delfi" informē kora pārstāvji.

Koncertā izskanēs Lauras Jēkabsones, Artura Maskata, Emīla Dārziņa, Raimonda Paula, Arvīda Žilinska, Ingus Baušķenieka kompozīcijas korim, kā arī vairākas īpaši šim notikumam veidotas dziesmu apdares. Koris ļausies gan ziemas noskaņu melodijām, kā piemēram, "Svētki ledus pilī", "Laba slava sniedziņam", gan arī smieklu un prieka piepildītiem skaņdarbiem – "Bļaustīklis", "Torte" u.c. Koncertā paredzēts brīdis kora improvizācijai.

Koncertprogrammu papildinās smilšu kino stāsti, ko mūzikas pavadībā radīs smilšu animācijas māksliniece Guna Miķelsone.

Būtiska koncertprogrammas daļa veltīta tam, lai mazie klausītāji izprastu kora vienības noslēpumus – no kā sastāv koris, ko kora dziedātāji var ar savām balsīm paveikt, kādi ir diriģenta uzdevumi, galu galā – kā tad kļūt par kora dziedātāju. Šo visu un vēl citas svarīgas kora dzīves nianses koncertā stāstīs teicējs Rihards Miķelsons. Pie klavierēm Māris Vitkus. Scenārija autore Linda Rudene.

Koncerti ir daļa no projekta "Latvijas skolas soma".

Tags

Koris Latvija Ziemassvētki
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form