VAK 'Latvija' uzstāsies Maskavas Pētera Čaikovska koncertzālē
Foto: Reinis Hofmanis

Svinot Latvijas valsts simtgadi, Valsts Akadēmiskais koris "Latvija" pēc vairāku gadu pārtraukuma atgriezīsies uz Pētera Čaikovska koncertzāles lielās skatuves. Koris Maskavā 14. decembra vakarā pulksten 19.00 kopā ar talantīgo diriģentu Maksimu Jemeļjaničevu (Максим Емельянычев) un kamerorķestri "Musica Viva" atskaņos Johana Sebastiana Baha "Jāņa pasiju", portālu "Delfi" informē kora pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Koris "Latvija" Čaikovska koncertzālē pēdējo reizi viesojās 2015. gada martā, kad sadarbībā ar Maskavas kamerorķestri "Musica Viva" diriģenta Māra Sirmā vadībā tika atskaņota Baha motete "Jesu meine Freude" un Rodiona Ščedrina skaņdarbs "Apzīmogotais eņģelis". Savukārt 2013. gada 10. novembrī tika aizvadīts koncerts kopā ar pasaulslaveno Karalisko "Concertgebouw" orķestri un diriģentu Marisu Jansonu, atskaņojot Gustava Mālera 2. simfoniju.

"Gramophone Award 2017" balvas laureāts Maksims Jemeļjaničevs (1988) diriģenta karjeru uzsācis 12 gadu vecumā un šobrīd vada Novosibirskas "Musica Aeterna" un ir Itālijas baroka ansambļa "II Pomo d'Oro" mākslinieciskais vadītājs. Valsts Akadēmiskais koris "Latvija" ar diriģentu sadarbosies pirmo reizi. Baha "Jāņa pasija" atskaņojumā piedalīsies arī Londonas Karaliskās Mūzikas akadēmijas absolvente – soprāns Rebeka Botone (Rebecca Bottone), kontrtenors Meili Li, britu tenors Deivids Vebs (David Webb) un basbaritoni Dingls Jandels (Dingle Yandell) un Gulhems Vorms (Guilhem Worms), savukārt teicēja – evaņģēlista lomu uzņemsies pats diriģents Maksims Jemeļjaničevs.

Vācu dižākā baroka meistara Johana Sebastiana Baha oratorija "Jāņa pasija" ir par Jēzus Kristus ciešanām un krustā sišanu, kas aprakstīta Sv. Jāņa evaņģēlijā. Pirmo reizi šo darbu atskaņoja 1724. gadā Sv. Niklāva baznīcā Leipcigā. Skaņdarbs ierindots atzītāko pasaules vokāli instrumentālo lieldarbu vidū.

Koncerts notiek pateicoties Latvijas Republikas Kultūras ministrijas atbalstam un ir Latvijas valsts simtgades starptautiskās programmas notikums.

Tags

Koris Latvija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form