Valsts Akadēmiskais koris 'Latvija' koncertē Itālijā un Francijā
Foto: Reinis Hofmanis

Valsts Akadēmiskais koris "Latvija" devies turnejā uz Itāliju un Franciju, kur februāra pirmajās dienās sniedz koncertus lielākajos Eiropas mākslas festivālos.

31. janvārī un 1. februārī koris "Latvija" kopā ar Haidna orķestri Trento un Bolzano pilsētās diriģenta Arvo Volmera vadībā atskaņoja Gabriela Forē Rekviēmu.

Uzreiz pēc koncertiem Itālijā koris devās uz Franciju, Nanti, kur vienā no lielākajiem Eiropas mākslas festivāliem "La folle journée" ("Trakās dienas") sniegs sešus koncertus.

Koris uzstāsies gan kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri diriģenta Andra Pogas vadībā, gan kora mākslinieciskā vadītāja Māra Sirmā vadībā. Koris atskaņos arī soloprogrammu.

3. februārī pulksten 21.15 Nantes Kongresu namā koris "Latvija" kopā ar LNSO, solistiem Ievu Paršu, Lieni Kinču, Andri Ludvigu, Rihardu Mačanovski atskaņos Ludviga van Bēthovena Devīto simfoniju. Diriģents – Andris Poga.

4. februārī koris "Latvija" piedāvās īstu koncertu maratonu – pulksten 12.30 Annas Pavlovas zālē Māra Sirmā vadībā izskanēs kora soloprogramma. Repertuārā iekļauti Johanesa Brāmsa "Mīlas valši", Paula Dambja "Danču dziesmas" un Veljo Tormisa "Dzelzs apvārdošana". Pulksten 17.00 Vaslava Nižinska auditorijā festivāla apmeklētājiem tiks atskaņota Luisa Bakalova Tango mesa, ko Latvijas klausītāji varēja iepazīt kora rīkotajā Garīgās mūzikas festivālā pirms sešiem gadiem. Koncertā kopā ar kori "Latvija" piedalās LNSO, Ieva Parša, Rihards Mačanovskis, diriģents Māris Sirmais.

Bet dienas izskaņā pulksten 22.15 koris pievienosies Latvijas Nacionālajam simfoniskajam orķestrim, Andra Pogas vadībā atskaņojot Karla Orfa un Aleksandra Borodina mūziku. Šī pati programma tiks atkārtota arī 5. februārī divos koncertos, un pulksten 17.15 pēc Francijas laika koncerta tiešraidi translēs viena no lielākajām Eiropas kultūras televīzijām ARTE. Arī Latvijas iedzīvotāji aicināti vērot koncerta tiešraidi.

Festivāls "La folle journée" ("Trakās dienas") Nantē dibināts 1995. gadā ar mērķi vienā dienā sniegt pēc iespējas vairāk klasiskās mūzikas koncertus. Kopš dibināšanas tas ir izaudzis un nu jau piecu dienu laikā festivāla apmeklētāji var dzirdēt vairāk nekā 250 koncertus. Festivāla rīkotājiem ir svarīgi nodrošināt demokrātiskas biļešu cenas, lai aizvien jaunāka un plašāka publika spētu iepazīties ar klasisko mūziku. Jaunajiem klausītājiem ir iespēja tikties ar festivāla mūziķiem un komponistiem.

Tags

Andris Poga Ieva Parša Māris Sirmais Rihards Mačanovskis

Comment Form