Vēsturiski foto: Grupas 'Iļģi' 35 gadi Latvijā un pasaulē
Foto: Jānis Deinats 1993.

Tuvojoties postfolkloras grupas "Iļģi" jubilejas deju lielkoncertam "Spēlēju. Dancoju. Dejoju.", kas gaidāms 14. maijā "Arēnā Rīga", tās dalībnieki publicējuši izlasi ar vēsturiskiem foto no grupas darbības vēstures gadu gaitā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Iļģi" dibināti 1981. gadā un savas pastāvēšanas vēsturē uzstājusies daudzviet pasaulē – ansambļa foto arhīvā pieejamas liecības par viesošanos Ķīnā, Šveicē, Amerikā un dažādiem īpašiem brīžiem tepat Latvijā. Starp fotogrāfiju autoriem tādi sava amata meistari kā Gunārs Janaitis, Jānis Deinats un Gunārs Binde.

Šobrīd gan uzmanības centrā ir apvienības 35. jubilejas svinības, kas kopā ar vairāk nekā tūkstoti dejotāju priecēs vērotājus un klausītājus 14. maijā.

"Tik ilgs ceļš iets uz šo koncertu, un nu jau tas redzams kalna galā. Nedēļu pirms koncerta mūziķu mēģinājums ilga sešas stundas, taču "Spēlēju, dancoju" mēģinājums ir krietni iespaidīgāks – kad mēs ieradāmies noskatīties rezultātu, bērni un jaunieši no "Dzirnām" un "Vektora" bija dejojuši jau astoņas stundas! Un kas par sparu un jaudu! Ne miņas no noguruma. Gribas domāt, ka mūsu mūzika dejotājus tiešām iedvesmo," par saspringto gatavošanās procesu stāsta grupas dibinātāja Ilga Reizniece.

Kā ziņots iepriekš, koncerts norisināsies divās daļās – pirmajā daļā "Iļģu" dziesmas tiks izdejotas režisores Ingas Tropas un horeogrāfa Jāņa Purviņa vadībā, taču otrajā daļā būs skatāma daļa no deju lieluzveduma, "Iļģu" opusa ar Raiņa dzeju "Spēlēju, dancoju", ko horeogrāfa Agra Daņiļeviča vadībā izdejos deju grupa "Dzirnas" un TDA "Vektors".

"Ar visiem pirmās daļas dejotājiem tiksimies mēģinājumos dienu pirms koncerta. Zinām, cik cītīgi un atbildīgi visi gatavojas. Mēs arī. Visi darbi atlikti sāņus, arī ģimenēm jābūt saprotošām. Mēģinām gandrīz katru dienu. Tiekamies ar mūsu viesmūziķiem un viesdziedātājām. Lielu daļu mūsu laika aizņem tehnisku jautājumu risināšana. Tieši tehniskā ziņā tik sarežģīts uzdevums "Iļģu" ilgajā mūžā ir pirmoreiz. Taču esam pārliecināti, ka arī koncerts būs vienreizējs, nebijis un neatkārtojams," emocijas raksturo Reizniece.

Koncertā piedalīsies bērnu deju kolektīvi "Auseklītis" (Rīga), "Dzintariņš" (Rīga), "Teiksmiņa" (Rīga), "Zelta sietiņš" (Rīga), jauniešu deju ansambļi "Daiļrade" (Rīga), "Dancis" (Rīga), "Līgo" un "Līgo studija" (Rīga), "Rotaļa" (Rīga), "Teiksma" (Rīga), Vektors" (Rīga), "Zīle" (Ķekava), vidējās paaudzes deju kolektīvi "Dancis" (Rīga), "Līgo" (Rīga), "Mana rotaļa" (Rīga) un Teiksma (Rīga), kā arī senioru deju kolektīvi "Baltābele" (Garkalne), "Ozolnieki" (Ozolnieki), "Sidrabaine" (Ķekava) un "Tacis" (Carnikava), kā arī Agra Daņiļeviča deju skola "Dzirnas".

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Biļetes uz "Spēlēju. Dancoju. Dejoju" pieejamas "Biļešu servisa" kasēs un internetā. Pensionāriem, bērniem un cilvēkiem ar īpašām vajadzībām kopā ar pavadoņiem pieejamas atlaides.

Tags

Iļģi
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form