Vienā koncertā – 14 komponisti. LNB pirmatskaņos simtgades dziesmas
Foto: Publicitātes attēls

11. novembrī plkst. 19.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē Valsts Akadēmiskais koris "Latvija" kopā ar diriģentu Māri Sirmo pirmatskaņos 14 jaunas kora dziesmas, kas veltītas Latvijas 100 gadu jubilejai. Šis ir trešais cikla "Latvijas komponisti Latvijas simtgadei" koncerts, šoreiz īpaši veltīts tēvzemes tēmai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

11. novembra koncerts būs brīnišķīga iespēja svinēt Lāčplēša dienu, ieklausoties 14 komponistu skatījumā uz mūsu valsti un cilvēkiem. Turpinot tradīciju, dzirdēsim arī ārzemēs dzīvojošu komponistu jaundarbus – šoreiz Kanādā mītošā Imanta Ramiņa un Georga Jura Ķeniņa veltījumus Latvijai.

"Domājot par dziesmu un koncertu, man šķita svarīgi, ka tekstu rakstījis kāds, kurš piedalījies Latvijas brīvvalsts veidošanā. Mana vectēva dzejā paustās domas šodien ir tikpat nozīmīgas kā pirms 100 gadiem. Savā jaundarbā izmantošu Ata Ķeniņa dzejoli "Es gribētu", kurā vectēvs ir izraudzījis trīs lomas kā var kalpot tautai: dzejnieks, pravietis un kareivis," stāsta komponists.

Koncertā varēs dzirdēt kora dziesmas, ko sacerējuši komponisti Jānis Aišpurs, Juris Ābols, Ilona Breģe, Aivars Broks, Līga Celma – Kursiete, Georgs Juris Ķēniņš, Māris Lasmanis, Zigmars Liepiņš, Vineta Līce, Imants Ramiņš, Indra Riše, Andris Sējāns, Renāte Stivriņa, Valdis Zilveris.

"Latvijas koru mūzikā šis jaundarbu cikls ir revolūcija, jo līdz šim tik apzināta koru mūzikas repertuāra veidošana, dodot komponistiem absolūtu radošo brīvību, nav notikusi. Daļu no šīm dziesmām mēs turpināsim dziedāt turpmākos piecus, desmit un vairāk gadus – šis ir visas tautas projekts un esam gandarīti, ka mums ir iespēja būt klāt tik daudzu brīnišķīgu dziesmu tapšanā," saka VAK "Latvija" direktors Māris Ošlejs.

Cikla "Latvijas komponisti Latvijas simtgadei" ietvaros trīs gadu periodā Māris Sirmais un VAK "Latvija" iedvesmojis komponistus no Latvijas radīt ap 70 jaunus skaņdarbus korim, no kuriem labāko novērtējumu guvušie tiks atskaņoti grandiozā svētku koncertā 2018. gada 4. maijā. Komponēt par piecām stihijām – debesīm, zemi (Tēvzemi), gaisu, ūdeni un mīlestību aicināti dažādu žanru komponisti un dziesmu autori.

Biļetes iegādājamas "Biļešu Paradīze" kasēs visā Latvijā un internetā.

Tags

Andris Sējāns Koris Latvija Latvijas Nacionālā bibliotēka Latvijas simtgade Māris Sirmais Zigmars Liepiņš
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form