Ar koncertu "Bēthovens un Šūberts" 24. februārī turpināsies festivāls "Vīnes klasika". Koncertā, kas notiks Mazajā ģildē, satiksies divas spilgtas personības – Bāzelē dzīvojošā latviešu čelliste Gunta Ābele un pianists Žerārs Viss – lai kopīgā saspēlē atklātu Ludviga van Bēthovena, Franča Šūberta un Johanesa Brāmsa mūzikas pasauli, portālu "Delfi" informē VSIA "Latvijas Koncerti" pārstāve Rinta Bružēvica.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Koncerts vedīs klausītāju muzikālā ceļojumā uz Vīni, kur jauneklīgais Ludvigs van Bēthovens aizrautīgi variē sava jaunākā laikabiedra, cita Vīnes klasiķa – Volfganga Amadeja Mocarta tēmu no operas "Burvju flauta"; gaiši smeldzīgais romantiķis Francis Šūberts raksta sonāti tobrīd gluži jaunam un drīz vien aizmirstam instrumentam arpeggione - ar lociņu spēlējamai ģitārai, kas mūsdienās skan dažādos pārlikumos; Jaunās Vīnes skolas pārstāvis Antons Veberns savu izsmalcināto gaumi un lielo talantu apliecina trīs miniatūrās, bet viņa vecākais kolēģis - romantisma pārstāvis Johannes Brāmss nobriest no jauna pievērsties čella un klavieru sonātes žanram.

Bāzelē dzīvojošā latviešu čelliste Gunta Ābele ir "Lielās mūzikas balvas 2013" nominante, kas klausītāju uzmanību iemantojusi ar savu emocionālo spēli un samtaino čella toni. Gunta nāk no mūziķu ģimenes un jau no mazotnes spēlē čellu. Sākot mācības pie profesores Eleonoras Testeļecas Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā, Ābele kļuva par daudzu konkursu laureāti – Augusta Dombrovska konkurss, Latvijas Nacionālais Mūzikas skolu konkurss, Karla Davidova starptautiskais čellistu konkurss.

Vēlāk viņa turpinājusi mācības Bāzeles Mūzikas akadēmijā pie profesora Ivana Monigeti un Solas Gabetas. Šveicē Gunta Ābele ar izciliem panākumiem piedalījusies vairākos konkursos – 1. vieta "Concours National de Jura", Rāna Mūzikas balvas laureāte, 1. vieta Eiropas Jauno solistu konkursā Luksemburgā, kā arī divkārtēja "Hablitcela" balvas stipendiāte. Veiksmīgo panākumu iespaidā Gunta Ābele ir ielūgta piedalīties daudzos starptautiski pazīstamos mūzikas festivālos, piemēram, Šlesvigas-Holšteinas festivālā (Hamburga), Menuhina festivālā (Gštade, Šveice), Zalcburgas mūzikas festivālā, Mūsdienu mūzikas festivālā Madridē, Viva Cello (Bāzele), Baireitas kamermūzikas un Santanderas akadēmijas festivālos.

Jaunās latviešu čellistes repertuārā ietilpst plašs mūzikas stilu loks – no baroka līdz mūsdienām; viņas meistarību iedvesmojusi sadarbība ar tādām mūzikas personībām kā Gidons Krēmers, Serdžio Acolīni, Pēteris Vasks, Žerārs Viss, Tomass Demenga. Gunta Ābele labprāt spēlē dažādos kamermūzikas ansambļos, tostarp arī čellu oktetā "Celli Monighetti" ar ko kopā 2012. gadā iznācis kompaktdisks – "Metamorphoses".

Pianists Žerārs Viss arī dzīvo Bāzelē. Viņu par uzticamu skatuves partneri dēvē gan pasaulslaveni operdziedoņi, gan dažādus instrumentus pārvaldoši solisti.

Biļetes uz šo un citiem festivāla "Vīnes klasika" koncertiem nopērkamas "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā.

Tags

Festivāls Vīnes klasika Latvijas Koncerti Lielā mūzikas balva
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form