Vīru koris 'Gaudeamus' uzsāk Latvijas simtgadei veltītu koncertu ciklu
Foto: Publicitātes foto

Rīgas Domā 31. martā plkst. 19.00 notiks Rīgas Tehniskā universitātes (RTU) vīru kora "Gaudeamus" koncerts ""Gaudeamus" Dievam un Latvijai". Šis būs pirmais no pieciem Latvijas simtgadei veltītajiem kora koncertiem ciklā ""Gaudeamus" Latvijai un…", portālu "Delfi" informē RTU pārstāvji.

Koncertā kora izpildījumā skanēs latviešu mūsdienu garīgā mūzika.

"RTU vīru koris "Gaudeamus" līdz 2019. gada novembrim, kad Latvijā pieminēsim Bermonta sakāves 100. gadadienu, iecerējis piecu koncertu ciklu, ko var uzskatīt par 20. un 21. gadsimta latviešu vīru koru mūzikas augstāko virsotņu apkopojumu, kā arī iespēju papildināt mūzikas plauktus ar jaunām, īpaši pasūtītām, kompozīcijām. Cikls aptvers plašu mūzikas spektru, sadarbojoties ar dažādu žanru Latvijas mūziķiem," saka RTU vīru kora "Gaudeamus" mākslinieciskais vadītājs Ivars Cinkuss. Viņš piebilst, ka cikla idejiskā iecere sakņojas latviešu rakstnieces, dramaturģes un dzejnieces Annas Brigaderes triloģijā "Dievs. Daba. Darbs", tajā izteikto vēstījumu papildinot ar jēdzieniem "daile" un "drosme".

Koncertā klausītāji varēs iepazīties ar 21. gadsimtā tapušajām garīgajām kompozīcijām, ko radījuši latviešu komponisti Juris Karlsons, Andrejs Selickis, Rihards Dubra, Andris Sējāns, kā arī mūzikas pedagoģe un komponiste Maija Einfelde. Ērģelnieka Jāņa Pelšes sniegumā skanēs arī Lūcijas Garūtas un Aivara Kalēja ērģeļmūzikas darbi. Jau tradicionāli Rīgas Doma koncertos skanēs arī Johana Sebastiana Baha mūzika.

Koncerta ""Gaudeamus" Dievam un Latvijai" diriģents – Ivars Cinkuss, ērģelnieks – Jānis Pelše, tenors – Mārtiņš Zvīgulis.

Biļetes var iegādāties Rīgas Doma kasē no pirmdienas līdz sestdienai no plkst. 10.00 līdz 17.00, kā arī stundu pirms koncerta.

Tags

Gaudeamus Latvijai 100 Latvijas simtgade

Comment Form