Visi Latvijas vadošo orķestru mežradznieki tiksies uz 'Lielā dzintara' skatuves
Foto: Publicitātes foto

Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars" 14. septembrī pulksten 18 uz vienas skatuves īpašā koncertprogrammā tiksies visu Latvijas vadošo orķestru mežradznieki, bet konferansjē lomā iejutīsies Ivars Ījabs, portālu "Delfi" informē Liepājas Simfoniskā orķestra (LSO) pārstāvji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Īsteni mežradznieku svētki Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars" – bieži tādus nepiedzīvot," īsi un kodolīgi saka Uldis Lipskis, LSO vadītājs.

Koncerta programmā ar mežragu jaudu varēs baudīt dažādu periodu mūziku – sākot no baroka līdz pat kino mūzikai un džezam (Ežēns Boca, Volfgangs Amadejs Mocarts, Johanness Brāmss, Ennio Morikone, Fredijs Merkūrijs, Rodžers Hārvejs, Deivids Arnolds un vēl citi skaņraži), ko mūziķi atskaņos visdažādākajos sastāvos, no kuriem plašākie muzicēs diriģenta Gunta Kuzmas vadībā.

Tie būs Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra, Latvijas Nacionālas operas orķestra, Liepājas Simfoniskā orķestra, kā arī kamerorķestra "Sinfonietta Rīga" un pūtēju orķestra "Rīga" mūziķi. Koncertā piedalīsies arī pagaidām vienīgais koncertējošais mežradznieku kvartets Latvijā – Liepājas mežragu kvartets, kura sastāvā muzicē Liepājas Simfoniskā orķestra mūziķi Edgars Kalniņš, Aivars Vadonis, Mārcis Auziņš un šī koncerta iniciators – pieredzējušais mežragu grupas koncertmeistars Ingus Novicāns, kurš šogad svinēs 50. jubileju.

Pilnasinīgākam skanējumam ir pieaicināti arī ritma grupa un pianists, bet koncertu vadīs Ivars Ījabs, kas vēl pirms pievēršanās politoloģijai, savulaik spēlējis mežragu arī Liepājas Simfoniskā orķestra sastāvā.

Tags

Guntis Kuzma Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris Lielais Dzintars Liepāja Liepājas Simfoniskais orķestris
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form