Žagars turpinās iestudēt izrādes LNO, arī esot direktora amatā
Foto: LETA

Latvijas Nacionālās operas (LNO) direktors Andrejs Žagars turpinās iestudēt operas LNO arī tad, ja saglabās direktora amatu uz nākamo termiņu, un kultūras ministres Žanetas Jaunzemes-Grendes izteikumus attiecībā uz viņa interešu konfliktu uzskata par pārpratumu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Žagars trešdien laikraksta "Diena" video projektā "Dienas rīts" norādīja, ka Latvijas likumi pieļauj valsts amatpersonām veikt radošu vai izglītības darbu.

"Ministres izteikums tika vai nu nepareizi interpretēts, vai tā ir kļūda, jo viņa man pati apgalvoja, ka es varēšu [iestudēt izrādes] – to nosaka likums, to es esmu darījis līdz šim un to dara arī citi direktori pasaulē un Eiropā. Svarīgi, lai direktors nenosaka savu atlīdzību. To es arī nedaru. Ministrijā ir komisija triju cilvēku sastāvā, kas turpmāk noteiks visu to amatpersonu, kas veiks radošu darbu, atlīdzības apmēru. Tā kā šis jautājums ir sakārtots," paskaidroja Žagars.

Viņš uzsvēra, ka ir saņēmis arī rakstveida apliecinājumu par noteikto atlīdzību un atļauju izpilddirektoram un finanšu direktoram slēgt ar viņu līgumu. Žagars nākamā gada maijā LNO iestudēs Gaetāno Doniceti operu "Lučia di Lammermūra", kurā galveno lomu dziedās soprāns Marina Rebeka.

Iepriekš medijos izskanējis, ka Jaunzeme-Grende uzskatot, ka Žagars, vienlaikus būdams Latvijas Nacionālās operas direktors un iestudējot tajā operu izrādes, atrodas interešu konfliktā, tāpēc turpmāk viņam uz iestudējumu tapšanas laiku būtu jāiet bezalgas atvaļinājumā.

Jau vēstīts, ka Kultūras ministrija izsludinājusi konkursu uz Latvijas Nacionālās operas direktora amatu. Žagaram līgums ar LNO beidzas decembrī, tādēļ operas vadītājs saskaņā ar LNO likumu tiks meklēts atklātā konkursā. Žagars apliecinājis gatavību startēt šajā konkursā.

Tags

Latvijas Nacionālā opera Operas skandāls
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form