'Zelta mikrofona'23' skatuves konceptu veido pasaulē atzītais latviešu mākslinieks Artūrs Analts
Foto: Lauris Vīksne

18. februārī Ķīpsalas izstāžu centrā norisināsies Latvijas mūzikas ierakstu balvas "Zelta mikrofons'23" ceremonija, kas šogad pēc ilgāka pārtraukuma notiks kopā ar skatītājiem. Ceremonijas skatuves konceptu un arī 11 koncerta numuru vizuālo noformējumu veidojis pasaulē atzītais latviešu mākslinieks un dizainers Artūrs Analts, informē "Zelta mikrofona" pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Man ir svarīgi nojaukt robežas, sienas un atvērt logus kam jaunam. Šajā ceremonijā tas būs redzams priekšnesumos, kurā dažādo izpildītāju dziesmas mākslinieciski tiks apvienotas ar vizuāli spilgtiem un konceptuāli pārdomātiem stāstiem," saka Artūrs Analts, atzinīgi novērtējot visu iesaistīto pušu – kā mākslinieku un producentu, tā režisoru, gaismotāju un operatoru – lielo iesaisti darba procesā. Šī starpdisciplinārā sadarbība devusi iespēju uz ierasto pasākuma formātu palūkoties no malas un rezultēsies aizraujošā, atmiņā paliekošā notikumā.

'Zelta mikrofona'23' skatuves konceptu veido pasaulē atzītais latviešu mākslinieks Artūrs Analts
Foto: Lauris Vīksne

Mākslinieks iepazīstina ar skatuves koncepciju: "Tā ir māja, kas reprezentē katra mūziķa un katras dziesmas īpašo vidi. Mājas ir svarīgas ikvienam – šobrīd pasaulē notiek masveida migrācija karu, klimanta pārmaiņu un ekonomisko krīžu dēļ, savukārt mūzika cilvēkiem dod atbalstu, sapratni un cerību, jo beigu beigās mēs visi esam zem viena jumta."

"Pēc diviem pandēmijas gadiem, atkal kopā ar skatītājiem un lielākā norises vietā – tas ir solis uz priekšu pašai ceremonijai, tāpēc vēlējāmies arī skatuves konceptā un TV realizācijā spert līdzvērtīgu soli un iet prom no ļoti ierastā šāda veida šovu realizācijas virziena," saka "Zelta mikrofons'23" šova un TV tiešraides producente Ilze Jansone. "Artūram piemīt apbrīnojama spēja jebkādu tekstu vai domu iztulkot vizuālā redzējumā un krāsā. Viņš uzreiz redz, kura viņa "bildē" jābūt stāsta varonim – mūziķim, grupai, tāpēc faktiski viņš ir arī daudzu uzstāšanos režisors," saka Jansone.

'Zelta mikrofona'23' skatuves konceptu veido pasaulē atzītais latviešu mākslinieks Artūrs Analts
Foto: Lauris Vīksne

"Zelta mikrofons'23" ceremonijas klātienes apmeklētāji, kā arī TV skatītāji būs atnākuši ciemos pie katra mūziķa, ielūkosies viņu logos. Skatuvei būs trīs daļas, kas radīs kopēju ritmu. Tā, piemēram, pateicības runas mūziķi sacīs no balkona, savukārt mājas logu rāmji palīdzēs labāk fokusēt uzmanību uz konkrēto priekšnesumu. Tikmēr klātienes apmeklētājiem būs iespēja piedzīvot aizkulišu norisi, kas televīzijas skatītājiem nebūs redzama, kā arī satikt māksliniekus uz sarkanā paklāja.

Ceremonijas koncerta daļu veidos muzikāli priekšnesumi, tajā skaitā pirmatskaņojumi un neierastas sadarbības. 18. februāra vakarā uz skatuves kāps: "Astro'n'out", "Dzelzs Vilks", "DaGamba" , "Musiqq", "Tautumeitas" , "Citi zēni", Dons, Aija Andrejeva, Olga Rajecka, Shipsea un Ūga, "Bel Tempo" un Elīza Legzdiņa, Ozols, rolands če, Arturs Skutelis, ZEĻĢIS, Atis Zviedris, Ralfs Eilands un Katrīna Dimanta.

Artūrs Analts ir latviešu mākslinieks un dizainers, kura darbi ieguvuši starptautisku atzinību un tiek novērtēti arī Latvijā. 2018. gadā Analta interaktīvā instalācija "Matter to Matter" ieguva Londonas Dizaina biennāles žūrijas balvu un uzstādīja vienas dienas apmeklētāju rekordu Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja izstāžu vēsturē. Analts ir izstrādājis dizainu Latvijas bankas kolekcijas "Medus monētai", kā arī Latvijas Bankas simtgades izstādes "Vērtību zīmes" koncepciju – tā kļuva par Latvijas Mākslas muzeja pēdējo 30 gadu trešo apmeklētāko.

TV režija ceremonijā uzticēta pieredzējušajai ukraiņu TV režisorei Marinai Šaļevai, kura kopš kara sākuma dzīvo Latvijā. "Uzskatu, ka Marina ir spēcīgākā TV režisore, kāda šobrīd pieejama mūsu reģionā, viņai ir liela pieredze darbā tieši šādos, vērienīgākos pasākumos," saka Jansone.

Ceremonijas koncerta daļas, skatuves norises un TV realizācija ir "Buzz Division" producentu Ilzes Jansones un Pētera Krievkalna pārziņā, vadītāju scenārija autors ir Aleksis Vilciņš.

Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.