Zīmīgajā 'Classical:Next' forumā interesējas par latviešu mūziku
Foto: "Pianorchestra", Riodežaneiro "Classical:Next” koncertā

No 25. līdz 28. maijam Nīderlandē norisinājās gadatirgus-konference "Classical:Next", kas vienkopus pulcēja vairāk par 1000 delegātu un 150 mākslinieku no 45 valstīm.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Šogad foruma uzmanības centrā bija digitālās vides sniegtās iespējas un ierobežojumi, kas var būtiski ietekmēt mūzikas nozari – aplikācijas, digitālā straumēšana un platformas, portālu "Delfi" informēja Latvijas Mūzikas informācijas centra pārstāvji konferencē.

Latvija "Classical:Next" piedalās jau piekto reizi, šogad Latvijas Mūzikas informācijas centra ierīkotajā nacionālajā stendā darbojās ierakstu kompānija "Skani", VSIA "Latvijas Koncerti", biedrība "Via Cultura", Liepājas simfoniskais orķestris un izdevniecība "Musica Baltica".

Informācijas centra pārstāvji vēsta, ka īpaši jāizceļ ierakstu kompānijas "Skani" darbs, jo "Classical:Next" panākta liela interese par latviešu mūziku, īpaši Latvijas Radio kora albumu "Klusuma auglis", kā arī basbaritona Egila Siliņa jauno kompaktdisku "Latvian Songs", kas veikalu plauktos nonāks jūnijā. "Skani" ieraksti jau ir pieejami lielākajā klasiskās mūzikas digitālās izplatīšanas platformā "Naxos". "Classical:Next" tika apzinātas fizisko kompaktdisku starptautiskās izplatīšanas iespējas. Pateicoties pārrunām ar lielākajiem klasiskās mūzikas izplatītājiem, piemēram, "Entertainment One", "Note1", "Bertus" (pārstāvniecība vairāk kā 80 pasaules valstīs) un citām, jau tuvākajā laikā "Skani" ieraksti būs pieejami fiziskās izplatīšanas tīklos visā pasaulē. Pateicoties konferencē gūtajai informācijai par inovatīvām digitālo mūzikas platformu un sociālo tīklu izmantošanas iespējām, "Skani" producents Egīls Šēfers sola likt lietā dažādām auditorijām adresētas "digitālās uzrunas" formas, rosinot, piemēram, arī jauniešos vēlēšanos klausīties latviešu klasisko un mūsdienu mūziku.

Liela interese bija par izdevniecības "Musica Baltica" izdotajiem Ērika Ešenvalda, Andra Dzenīša, Pētera Plakida, Imanta Zemzara, Maijas Einfeldes un citu komponistu skaņdarbiem klavierēm, kameransambļiem, kā arī dažādiem orķestru sastāviem. "Musica Baltica" direktore Solvita Sējāne tic, ka "Classical:Next" iegūtā pieredze ļaus nodrošināt lielāku informācijas pieejamību par Latvijas komponistiem un izvērst viņu darbu izplatīšanu digitālā formātā.

VSIA "Latvijas Koncerti" pārstāve Sanda Katkeviča īpaši augstu novērtējusi iespēju "Classical:Next" sastapt mūziķus no Beļģijas, Francijas, Spānijas, kas ļāvis nodrošināt "Latvijas Koncertu" organizētajam Senās mūzikas festivālam programmu vismaz divu gadu garumā. Savukārt nodibinājuma "Via Cultura" pārstāve Nora Sudmale gadatirgū tikās ar Baltijas jūras reģiona valstu mūziķiem un festivālu pārstāvjiem, meklējot sadarbības iespējas nākotnē. Īpašs prieks bijis gan par pozitīvajām atsauksmēm par Liepājā notiekošā festivāla "Via Baltica" koncepciju – mūzikā savienot valstis ap Baltijas jūru –, gan arī par mūziķu interesi un atsaucību veidot koncertprogrammas ar Latvijas un Baltijas komponistu skaņdarbiem.

Tags

Egīls Šēfers Ēriks Ešenvalds Latvijas Radio Latvijas Koncerti
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form