Zināmi VIII jauno izpildītāju konkursa 'Ineses Galantes talanti' uzvarētāji
Foto: Publicitātes foto

Latvijā iedibinātā starptautiskā jauno izpildītājmākslinieku konkursa "Ineses Galantes talanti" žūrija apkopojusi rezultātus un nosaukusi 2021. gada uzvarētājus.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā "Delfi" informē organizatori, par konkursa "Ineses Galantes talanti 2021" laureātiem kategorijā "Vokālā māksla" kļuva Edgars Ošleja (1.vieta), Annija Kristiāna Ādamsone (2.vieta), Dainis Kalnačs (3.vieta), kategorijā "Stīgu instrumentu spēle" - Marija Gevorkjana (Maria Gevorkian) (vijole, 1.vieta), Serafīna Jaffe (Serafina Jaffé) (arfa, 2.vieta), Katrīna Anna Rando (čells, 3.vieta), kategorijā "Taustiņinstrumentu spēle" – Marija Mišela Jaunzeme (klavieres, 1.vieta), Aleksandrs Komka (klavieres, 2.vieta), Matvejs Fokins (klavieres, 3.vieta), kategorijā "Pūšaminstrumentu / sitaminstrumentu spēle" – Mārtiņš Zujs (trompete, 1.vieta), Emīls Lisovs (sitaminstrumenti, 2.vieta), Klēra Kuļikauska (flauta, 3.vieta).

2021.gada konkursa uzvarētājiem pasākuma organizatori un partneri bija sagatavojuši vērtīgas balvas. Šogad pirmo reizi konkursa mūza un dibinātāja Inese Galante piešķīra īpašu personisku nomināciju – "Ineses Galantes Goda balva" - naudas balvu un personīgo meistarklasi - trīs konkursa finālistiem dažādās kategorijās. Tie ir vokālisti Edgars Ošleja, Annija Kristiāna Ādamsone un trompetists Mārtiņš Zujs. Tāpat Inese Galante īpaši izcēla vokālisti Anastasiju Dolgoņenko, viņa saņēma "Balvu par artistismu" – meistarklasi ar Inesi Galanti.

Konkursa partneris – labdarības fonds "VIVAT Future" tradicionāli atbalstīs vairākus konkursa dalībniekus, palīdzot tiem iegādāties mūzikas instrumentus un apmaksāt meistarklases. Konkursa organizators "Ineses Galantes fonds" un profesionālā žūrija nolēma, ka tā ir pianiste Marija Mišela Jaunzeme (grants 3200 eiro apmērā), vijolniece Marija Gevorkjana (Maria Gevorkian) (grants 1500 eiro apmērā) un flautiste Anete Duntava (grants 3500 eiro apmērā).

"Jau otro gadu mūsu fonds "VIVAT Future" atbalsta "Ineses Galantes fonda" izvirzītus talantus. Mēs esam starptautisks fonds, kurš reģistrēts Lihtenšteinā un mūsu fonda mērķis ir atbalstīt talantīgus bērnus un jauniešus visā Eiropā. Mēs esam pateicīgi liktenim, kas mūs saveda kopā ar Inesi un, ka mēs varam palīdzēt talantiem Latvijā. Novēlu jaunajiem talantiem sasniegt nospraustos mērķus, neskatoties uz grūtībām, kas mēdz būt Jūsu ceļā. Mēs esam gatavi, savu iespēju robežās, Jums palīdzēt šo mērķu sasniegšanā. Lai Jums viss izdodas! Mēs esam kopā ar Jums un priecājamies par Jūsu sasniegumiem" – apsveic talantus Inga Iesalniece, fonda "VIVAT Future" pārstāve.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tāpat viens no konkursa "Ineses Galantes talanti" vokālistiem iegūs unikālu iespēju – tiesības pretendēt uz Zviedrijas labdarības fonda "Anders Wall Foundation" stipendiju, kas ik gadu tiek piešķirta jaunajiem vokālistiem. Novembrī pirmo atlases kārtu izturēja Ilze Grēvele-Skaraine, iepriekšējā konkursa "Ineses Galantes talanti" laureāte, kas 2022. gada janvārī varēs doties uz Stokholmu uz fināla noklausīšanos.

Īpašo balvu uzvarētājam nominācijā "Publikas simpātija" saņēma jaunā pianiste Marija Mišela Jaunzeme. Viņas video uzstāšanās konkursa oficiālajā vietnē ieguva 6406 balsis. Konkursa organizatori izsaka lielu paldies visiem, kas atbalstīja spilgtos un talantīgos jaunos mūziķus no visas pasaules un piedalījās balsošanā.

Konkursa "Ineses Galantes talanti 2021" žūrijā darbojas pieredzējuši pedagogi un profesionāli mūziķi: Toms Ostrovskis, Sergejs Jēgers, Dagnija Staķe, Andris Vecumnieks, Terēze Zīberte – Ijaba, Ainars Šablovskis. Žūrijas priekšsēdētāja – konkursa patronese, Trīszvaigžņu ordeņa kavaliere, operdziedātāja Inese Galante.

Tags

Inese Galante
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form