Grupa "Dagamba", kas pēdējās nedēļas laikā paspējuši pārstāvēt Latviju "Eurosonic Noorderslag" festivālā Holandē, kā arī saņemt visvairāk nominācijas mūzikas ierakstu gada balvā, laiž radiosinglu "Intoxicated", kas tapusi kopā ar dziedātāju Ralfu Eilandu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Grupas "Dagamba" un Ralfa Eilanda kopdarbs pretendē uz "Zelta mikrofonu" kategorijā "Labākā dziesma". "Dziesma vēsta par iekšējo konfliktu, diskomfortu un tomēr naivu cerību, ka mīlestība izglābs pasauli," uzskata Ralfs Eilands, piebilstot, ka "Ar Valteru un "Dagamba" kāpt uz skatuves vienmēr bijis liels prieks."

Savukārt Valters Pūce stāsta: "Šis skaņdarbs ir turpinājums mūsu sadarbībai ar Ralfu, jo jau iepriekš esam sarakstījuši skaņdarbus un tos izpildījuši kopā. Paša skaņdarba karkasu es sacerēju pirms diviem gadiem, bet savu dzīvi tas sāk dzīvot tikai šodien."

2011. gadā starptautisko mūzikas grupu "Dagamba" izveidoja latviešu čellists Valters Pūce, kuram pievienojās viņa bērnības draugs Antons Trocjuks (čells), sākotnēji esot grupai divu mūziķu sastāvā. "Dagamba" kaislīgā mīlestība pret mūziku piesaistīja irāņu perkusionistu Hamidreza Rahbaralamu un lietuviešu pianistu Daini Teni, kā arī grupas jauno dalībnieku – bundzinieku Artūru Jermaku. Šobrīd grupas sastāvs ir internacionāls, apvienojot piecus dažādu nāciju mūziķus."Dagamba" aizraujošie muzikālie eksperimenti un radošie risinājumi, sākot ar Bēthovenu un beidot ar "U2", apvieno mūziku no visas pasaules – roks, pops un klasiskā mūzika.

Tags

Dagamba Ralfs Eilands
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form