Noklausies! Shipsea skaņdarbs no simtgades uzveduma 'Gaismas raksti'
Foto: Publicitātes foto

Latvijas valsts 100 jubilejas gads tiks atklās ar multimediālu izrādi "Gaismas raksti", kas notiks Latvijas Nacionālajā bibliotēkā 18., 19., 20. un 21. janvārī. Gaidot uzveduma pirmizrādi, publicēts skaņdarbs "Gaismas", kura autors ir mūziķis un komponists Shipsea (Jānis Šipkēvics).

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Skaņdarbs tapis kopā ar Miķeli Putniņu no grupas "Ezeri", ierakstā dzirdams Latvijas Radio koris diriģenta Kaspara Putniņa vadībā, Jaunā Rīgas teātra aktrise Jana Čivžele. Ieraksts tapis "Tru Music Studio", Rīgā, miksēja Gatis Zaķis.

Jau ziņots, ka izrāde "Gaismas raksti" būs laikmetīgs stāsts par mūsu valsti, kuru mūzikā, dejā un gaismu spēlēs izstāstīs Latvijas Radio koris, Jānis Šipkēvics (balss, sintezatori, elektronika); Miķelis Putniņš (ģitāra, elektronika); Asnate Rancāne (vijole); Guntars Prānis (ratalira); Ieva Nīmane (pūšaminstrumenti); Anda Eglīte (kokle); kā arī aktieri un dejotāji. Projekta idejas autors un izrādes muzikālais vadītājs – diriģents Kaspars Putniņš, organizatori - VSIA "Latvijas Koncerti" sadarbībā ar Latvijas valsts simtgades biroju.

Multimediālās izrādes "Gaismas raksti" režisors - Viesturs Meikšāns, scenogrāfs – Voldemārs Johansons, tekstu autors – Ilmārs Šlāpins, mūziku izrādei komponējuši Jānis Šipkēvics un Mārtiņš Viļums.

"Pirmie impulsi par izrādi radās jau 2015. gadā, kad satikāmies ar Mārtiņu Viļumu un Jāni Šipkēvicu. Viss sākās ar apceri – kas ir mūsu valsts, ko mums tā nozīmē. Ir svarīgi apstāties un ļauties šādai apcerei, jo tā noved pie izmaiņām mūsu attieksmē. Latvija mums pūrā ir devusi kultūras mantojumu no iepriekšējām paaudzēm, ko mēs "iepūšam" nākotnē. Izrādē ir divas līnijas – dainu teksti, kas ir kāpšana Garajā pupā, un Ilmāra Šlāpina teksti par to, kādi esam šeit un tagad", stāsta inovatīvā projekta autors Kaspars Putniņš

Izrādes scenogrāfs Voldemārs Johansons Latvijas Nacionālās biblotēkas pirmo stāvu paredzējis noformēt ar kinētiski pārvietojamiem objektiem dažādos telpas punktos. Audiovizuālā instalācija radīs meditatīvu atmosfēru. Vides veidošanā tiks izmantoti arī gaismas stari, attēlu projekcijas un aktieru kustība.

Režisors Viesturs Meikšāns saka, ka izrāde būs ļoti krāšņa un vizuāli iespaidīga. "Mēs apdzīvosim bibliotēkas ātriju un pārējos stāvus – līdz pat sestajam balkonam. Iestudējums ir par nākotnes sabiedrību, kas ir multikulturāla un atvērta, un par savas identitātes meklēšanu. Skatītāji izrādes laikā varēs brīvi izvēlēties individuālu skata punktu – pārvietoties telpā, neizmantojot sēdvietas."

Biļetes pieejamas "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā. Studentiem un pensionāriem 50 % atlaide. Personām ar īpašām vajadzībām sēdvietas tiks nodrošinātas.

Tags

Jana Čivžele Jānis Šipkēvics (Shipsi) Latvijai 100 Latvijas Radio koris Latvijas simtgade
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form