2017. gads kultūrā – Latvijas kino tapšanas aizkulises
Foto: Pēteris Vīksna

Aizejošais gads vietējā kino apcirkņos ir bijis gana ražīgs – pirmizrādi piedzīvojušas trīs no 16 simtgades filmām, kā arī norisinājies intensīvs darbs pie pārējām projekta kinolentēm, no kurām lielākā daļa tiks pirmizrādītas 2018. gadā. Taču tāpat ir vairāki kino darbi, kas top ar citu programmu vai privātu investoru atbalstu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kamēr ceļu pie skatītājiem uzsākušas trīs simtgades filmas, proti, Vara Braslas spēlfilma visai ģimenei "Vectēvs, kas bīstamāks par datoru", Ilonas Brūveres dokumentālā filma par tēlnieku Kārli Zāli "Ievainotais jātnieks" un Askolda Saulīša dokumentālā filma par latviešu strēlniekiem "Astoņas zvaigznes", bet nākamā – Ivara Selecka dokumentālā filma "Turpinājums" – pirmizrādi piedzīvos 30. janvārī, piedāvājam ieskatīties šī gada filmēšanas procesu aizkulisēs.

Ar pilnu topošu filmu sarakstu iespējams iepazīties Nacionālā kino centra mājaslapā.

Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus

Tags

Astoņas zvaigznes Dvēseļu putenis Filma 1906 Filma Bille Filma Homo Novus filma Nameja gredzens Ilona Brūvere Ivars Seleckis Kārlis Zāle Latvijas filmas Latvijas simtgadei Latvijas simtgade Zigfrīds Anna Meierovics Zigfrīds Meierovics. Filma, kuras nebija Zīmīgākais 2017. gadā Vectēvs, kas bīstamāks par datoru
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form