Aicina jauniešus pieteikties Eiropas Kinoakadēmijas žūrijā
Foto: Kadrs no filmas "Cīnītāja"

Svētdien, 5. maijā, kinoteātrī "K Suns" nu jau tradicionāli strādās Eiropas Kinoakadēmijas bērnu un jauniešu žūrija, noskatoties trīs Eiropas filmas un apbalvojot labāko. Nacionālais kino centrs aicina bērnus un jauniešus līdz 30. aprīlim pieteikties, lai varētu piedalīties žūrijas darbā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Latvija nu jau septīto reizi piedalās šajā starptautiskajā pasākumā, kas vienlaikus 35 Eiropas valstīs notiek maija pirmajā svētdienā. Eiropas Kinoakadēmijas bērnu un jauniešu balvas mērķis ir veicināt jauno skatītāju interesi par savam vecumam atbilstošu, kvalitatīvu Eiropas kino, un pasākuma ietvaros katrā valstī lielāks vai mazāks pulks bērnu un jauniešu visas dienas garumā noskatās trīs balvai nominētās filmas, piedalās diskusijās, vērtē filmas un dienas noslēgumā nobalso par savu favorītu. Visās valstīs pieņemtie žūriju lēmumi tiek apkopoti tiešsaistē, balvas "Young Audience Award" pasniegšanas ceremonija tiek pārraidīta no Vācijas interneta tiešraidē, un balvu saņem filma, kas visu dalībvalstu kopvērtējumā iegūst visvairāk balsu.

Rekomendējamais vecums dalībai žūrijā ir no 12 līdz 16 gadiem. Tāpat NKC atgādina, ka kinoteātra "K Suns" zālē ietilpst apmēram 120 potenciālo žūrijas dalībnieku. Lai strādātu Eiropas Kinoakadēmijas Jauniešu žūrijā, pretendentiem līdz 30. aprīlim jānosūta pieteikums uz jauniesufilmudiena@gmail.com. Pieteikumā jānorāda vārds, telefona nr., e-pasts un jāatbild uz jautājumu "Kāpēc vēlies piedalīties Eiropas Kinoakadēmijas jauniešu žūrijā?".

Šogad balvai nominētas trīs jaunas spēlfilmas, kurās skatītāju gaida piedzīvojumi, asas izjūtas un humors.

"Cīnītāja / Fight Girl" (Nīderlande) ir stāsts par talantīgo un temperamentīgo kikbokseri Bo, kuras sapnis ir kļūt par Nīderlandes čempioni. Kad Bo pārdzīvo vecāku šķiršanos, viņai jāiemācās valdīt pār savām emocijām.

Jautrā piedzīvojumu filma "Los Bando" (Norvēģija) stāsta par jauniešu mūzikas grupu, kas dodas trakulīgā ceļojumā cauri visai Norvēģijai, lai piedalītos Nacionālajā roka čempionātā. Ir jāpaspēj, pirms viņus noķer vecāki vai policija.

Filmas "Vecie zēni / Old Boys" (Lielbritānija) galvenais varonis ir neveikls, bet ar bagātu iztēli apveltīts introverts Ambersons. Viņam nākas palīdzēt izskatīgam, bet aprobežotam skolasbiedram savaldzināt simpātisko skolotāja meitu.

EKA žūrijas darbs norisināsies visas dienas garumā – aptuveni no pulksten 10.00 līdz 18.00, filmas tiks demonstrētas oriģinālvalodā ar subtitriem latviešu valodā.

Tags

Eiropas Kinoakadēmija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form